Mistrovství Evropy mužů ve volejbale 2021

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Mistrovství Evropy mužů ve volejbale 2021
Detaily šampionátu
Umístění Polsko , Česká republika , Estonsko , Finsko
Města Krakov , Gdaňsk , Katovice , Ostrava , Tallin , Tampere
Stadiony 6
Termíny kvalifikačních turnajů 30. srpna 2020 – 16. května 2021
Načasování závěrečného turnaje 1.–19. září 2021
Počet zúčastněných 37
v konečné fázi 24
Statistiky mistrovství

Finálové kolo XXXII. Mistrovství Evropy ve volejbale družstev mužů se koná od 1. do 19. září 2021 v Polsku , České republice , Estonsku a Finsku . Mistrovství Evropy se již podruhé za sebou koná ve čtyřech zemích za účasti 24 národních týmů. Mistrovský titul obhajuje národní tým Srbska .

Kvalifikace

Způsob kvalifikace Příkazy Způsob kvalifikace Příkazy
Organizátoři Polsko Polsko Po výsledcích kvalifikačního turnaje Skupina A Holandsko Holandsko
čeština čeština Skupina B Bulharsko Bulharsko
Estonsko Estonsko Skupina C krocan krocan
Finsko Finsko Skupina D Lotyšsko Lotyšsko
Po výsledcích Mistrovství Evropy-2019 Srbsko Srbsko Skupina E Slovensko Slovensko
Slovinsko Slovinsko Skupina F Černá Hora Černá Hora
Francie Francie Skupina G Portugalsko Portugalsko
Rusko Rusko Druhé místo ve skupinách Vlajka Severní Makedonie Severní Makedonie
Itálie Itálie Španělsko Španělsko
Ukrajina Ukrajina Řecko Řecko
Německo Německo Chorvatsko Chorvatsko
Belgie Belgie Bělorusko Bělorusko

Poslední kolo

Arenas

Zápasy závěrečného kola mistrovství Evropy se konají v šesti městech čtyř zemí. Polsko , Česká republika , Estonsko a Finsko hostí zápasy jedné ze skupin přípravné fáze. Města Gdaňsk a Ostrava budou hostit čtyři osmifinále a dvě čtvrtfinále. Semifinálové a finálové zápasy se budou konat v Katovicích .

Skupina A 1/8, 1/4 finále 1/2 finále, finále
Krakov Gdaňsk Katovice
Tauron Arena Krakow Ergo aréna Spodek
Kapacita: 15 030 Kapacita: 11 409 Kapacita: 11 500
Kraków Arena z lotu ptaa.JPG GdaňskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katovice-Spodek (4) .jpg
Skupina B 1/8, 1/4 finále
Ostrava
Ostravar Arena
Kapacita: 10 000
Ostrava, Ostravar Aréna (oříznuto) .jpg
Skupina C
Tampere
Ledový palác (Tampere)
Kapacita: 7300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Skupina D
Tallinn
Saku-suurhall
Kapacita: 7200
Saku Suurhall.jpg

Předběžná fáze

Losování proběhlo 27. května 2021 v Helsinkách . Šest týmů bude hrát ve čtyřech skupinách. První čtyři z každé skupiny postupují do 1/8 finále. Dále týmy odehrají vyřazovací zápasy a ve finále určí vítěze – mistra Evropy v roce 2021.

Skupina A

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Polsko Polsko 4 (1) 0 (0) jedenáct 12 4 3000 378 325 1,163
2. Srbsko Srbsko třicet) jedenáct) deset jedenáct 5 2 200 376 333 1,129
3. Ukrajina Ukrajina 2 (2) deset) 4 6 7 0,857 290 280 1,036
4. Belgie Belgie deset) 3 (1) 4 6 devět 0,667 317 335 0,946
5. Portugalsko Portugalsko jedenáct) 3 (1) 3 7 jedenáct 0,636 360 412 0,874
6. Řecko Řecko 0 (0) 3 (1) 1 3 devět 0,333 245 281 0,872
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
2.09 14:30 Řecko Řecko 2:3 Ukrajina Ukrajina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Zpráva
17:30 Polsko Polsko 3:1 Portugalsko Portugalsko 25:16 22:25 25:16 25:19 Zpráva
20:30 Belgie Belgie 1:3 Srbsko Srbsko 13:25 18:25 25:21 20:25 Zpráva
3.09 17:30 Belgie Belgie 2:3 Portugalsko Portugalsko 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Zpráva
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:3 Srbsko Srbsko 25:27 24:26 21:25 Zpráva
4.09 17:30 Belgie Belgie 3:0 Řecko Řecko 25:16 25:22 25:22 Zpráva
20:30 Srbsko Srbsko 2:3 Polsko Polsko 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Zpráva
5.09 17:30 Portugalsko Portugalsko 2:3 Ukrajina Ukrajina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Zpráva
20:30 Řecko Řecko 1:3 Polsko Polsko 15:25 22:25 25:20 24:26 Zpráva
6.09 17:30 Portugalsko Portugalsko 1:3 Srbsko Srbsko 15:25 21:25 25:22 17:25 Zpráva
20:30 Polsko Polsko 3:0 Belgie Belgie 25:18 26:24 25:16 Zpráva
7.09 17:30 Srbsko Srbsko 0:0 Řecko Řecko [ Zpráva]
20:30 Ukrajina Ukrajina 0:0 Belgie Belgie [ Zpráva]
8.09 17:30 Polsko Polsko 0:0 Ukrajina Ukrajina [ Zpráva]
20:30 Řecko Řecko 0:0 Portugalsko Portugalsko [ Zpráva]

Skupina B

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Itálie Itálie třicet) 0 (0) devět devět 1 9 000 243 180 1 350
2. Slovinsko Slovinsko dvacet) deset) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Bulharsko Bulharsko 2 (1) deset) 5 7 5 1 400 258 251 1,028
4. čeština čeština deset) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Bělorusko Bělorusko deset) dvacet) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Černá Hora Černá Hora 0 (0) třicet) 0 0 devět 0,000 174 228 0,763
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Itálie Itálie 3:0 Bělorusko Bělorusko 25:18 25:12 25:15 Zpráva
17:15 Černá Hora Černá Hora 0:3 Bulharsko Bulharsko 22:25 17:25 25:27 Zpráva
20:15 čeština čeština 3:1 Slovinsko Slovinsko 26:24 25:18 14:25 25:19 Zpráva
4.09 16:00 Černá Hora Černá Hora 0:3 Slovinsko Slovinsko 17:25 16:25 16:25 Zpráva
19:00 Bělorusko Bělorusko 3:1 čeština čeština 25:20 19:25 25:21 25:19 Zpráva
5.09 16:00 čeština čeština 2:3 Bulharsko Bulharsko 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Zpráva
19:00 Itálie Itálie 3:0 Černá Hora Černá Hora 25:17 25:20 26:24 Zpráva
6.09 15:45 Bulharsko Bulharsko 1:3 Itálie Itálie 19:25 18:25 25:17 12:25 Zpráva
19:00 Slovinsko Slovinsko 3:0 Bělorusko Bělorusko 25:20 25:20 25:15 Zpráva
7.09 16:00 Slovinsko Slovinsko 0:0 Bulharsko Bulharsko [ Zpráva]
19:00 Černá Hora Černá Hora 0:0 čeština čeština [ Zpráva]
8.09 15:45 Itálie Itálie 0:0 Slovinsko Slovinsko [ Zpráva]
19:00 Bělorusko Bělorusko 0:0 Černá Hora Černá Hora [ Zpráva]
9.09 16:00 Bulharsko Bulharsko 0:0 Bělorusko Bělorusko [ Zpráva]
19:00 čeština čeština 0:0 Itálie Itálie [ Zpráva]

Skupina C

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Holandsko Holandsko třicet) jedenáct) deset jedenáct 4 2,750 349 332 1,051
2. krocan krocan třicet) deset) devět deset 5 2000 374 336 1,113
3. Finsko Finsko dvacet) deset) 6 7 4 1,750 254 237 1,072
4. Rusko Rusko 2 (1) deset) 5 7 6 1,167 294 272 1,081
5. Španělsko Španělsko deset) třicet) 3 4 deset 0,400 322 348 0,925
6. Vlajka Severní Makedonie Severní Makedonie 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Finsko Finsko 3:1 Vlajka Severní Makedonie Severní Makedonie 25:20 25:15 24:26 25:22 Zpráva
2.09 17:00 Rusko Rusko 1:3 krocan krocan 27:29 25:16 21:25 19:25 Zpráva
20:00 Holandsko Holandsko 3:0 Španělsko Španělsko 25:23 26:24 25:22 Zpráva
3.09 17:00 krocan krocan 3:1 Španělsko Španělsko 25:16 29:31 27:25 25:23 Zpráva
20:00 Holandsko Holandsko 3:0 Vlajka Severní Makedonie Severní Makedonie 25:20 25:18 25:22 Zpráva
4.09 14:00 Španělsko Španělsko 0:3 Finsko Finsko 19:25 20:25 18:25 Zpráva
17:30 Holandsko Holandsko 2:3 Rusko Rusko 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Zpráva
5.09 14:00 Severní Makedonie Vlajka Severní Makedonie 0:3 krocan krocan 22:25 12:25 15:25 Zpráva
17:30 Rusko Rusko 3:1 Finsko Finsko 22:25 25:15 25:23 25:17 Zpráva
6.09 17:00 Severní Makedonie Vlajka Severní Makedonie 1:3 Španělsko Španělsko 23:25 25:21 28:30 15:25 Zpráva
20:00 krocan krocan 1:3 Holandsko Holandsko 25:22 25:27 25:27 23:25 Zpráva
7.09 17:00 Španělsko Španělsko 0:0 Rusko Rusko [ Zpráva]
20:00 Finsko Finsko 0:0 Holandsko Holandsko [ Zpráva]
8.09 17:00 Rusko Rusko 0:0 Vlajka Severní Makedonie Severní Makedonie [ Zpráva]
20:00 Finsko Finsko 0:0 krocan krocan [ Zpráva]

Skupina D

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Francie Francie třicet) 0 (0) devět devět 1 9 000 247 214 1,154
2. Německo Německo dvacet) deset) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Lotyšsko Lotyšsko deset) 2 (2) 5 7 7 1 000 300 314 0,955
4. Slovensko Slovensko jedenáct) 2 (1) 3 5 osm 0,625 259 281 0,922
5. Estonsko Estonsko jedenáct) dvacet) 2 4 osm 0,500 259 263 0,985
6. Chorvatsko Chorvatsko jedenáct) dvacet) 2 3 osm 0,375 229 266 0,861
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.09 19:00 Estonsko Estonsko 1:3 Lotyšsko Lotyšsko 23:25 22:25 25:16 21:25 Zpráva
3.09 17:00 Chorvatsko Chorvatsko 0:3 Německo Německo 20:25 13:25 19:25 Zpráva
20:00 Francie Francie 3:0 Slovensko Slovensko 25:22 25:20 25:19 Zpráva
4.09 16:00 Slovensko Slovensko 2:3 Estonsko Estonsko 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Zpráva
19:00 Chorvatsko Chorvatsko 3:2 Lotyšsko Lotyšsko 28:30 25:20 23:25 31:29 15:11 Zpráva
5.09 16:00 Estonsko Estonsko 0:3 Německo Německo 19:25 16:25 21:25 Zpráva
19:00 Francie Francie 3:0 Chorvatsko Chorvatsko 25:15 25:16 26:24 Zpráva
6.09 17:00 Lotyšsko Lotyšsko 2:3 Slovensko Slovensko 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Zpráva
20:00 Německo Německo 1:3 Francie Francie 29:31 25:15 22:25 22:25 Zpráva
7.09 17:00 Lotyšsko Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки