Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2015

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2015
2015 Mistrovství Evropy ve volejbale (ženy) Logo.jpg
Detaily šampionátu
Umístění Nizozemsko a Belgie
Města Rotterdam , Eindhoven , Apeldoorn , Antverpy
Stadiony 5
Termíny kvalifikačních turnajů 9. května 2014 – 30. května 2015
Načasování závěrečného turnaje 26. září – 4. října 2015
Počet zúčastněných 35
v konečné fázi 16
Nejlepší místa
Чемпион Mistr Rusko Rusko (šesté)
Серебряный призёр Druhé místo Holandsko Holandsko
Бронзовый призёр Třetí místo Srbsko Srbsko
Statistiky mistrovství
Účast 101 588 (2 822 na hru)
Odehrané zápasy 36
Nejlepší hráč Rusko Taťána Košeleva

Finálové kolo XXIX. Mistrovství Evropy ve volejbale žen se konalo od 26. září do 4. října 2015 v Nizozemsku ( Rotterdam , Eindhoven a Apeldoorn ) a v belgických Antverpách .

Turnaje se zúčastnilo 16 týmů: 2 hostitelské týmy ( Nizozemsko a Belgie ), 5 týmů, které obdržely vstupenky na konci předchozího mistrovství Evropy ( Rusko , Německo , Srbsko , Chorvatsko a Itálie ), 6 vítězů druhého kola kvalifikační turnaj ( Turecko , Polsko , Česká republika , Bulharsko , Maďarsko a Rumunsko ), dále Bělorusko , Slovinsko a Ázerbájdžán , které se staly vítězi třetího kola kvalifikace.

Ruská reprezentace pod vedením hlavního trenéra Jurije Maričeva obhájila titul získaný před dvěma lety . Dvojnásobnými mistryněmi Evropy se staly Irina Zaryazhko , Jekaterina Kos'yanenko , Anna Malova , Natalya Malykh , Natalia Obmochaeva , Alexandra Pasynkova a Tatyana Kosheleva, podruhé za sebou uznávané nejužitečnější hráčkou.

Druhé místo obsadila reprezentace Nizozemska pod vedením italského trenéra Giovanniho Guidettiho, která na předchozím šampionátu dosáhla podobného výsledku s německou reprezentací . Bronzové medaile získal srbský tým .

Kvalifikace

Kvalifikačního turnaje se zúčastnilo 28 týmů. Ve druhém (hlavním) kole kvalifikace se hrálo o 6 vstupenek do závěrečné fáze šampionátu.

Místo Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D Skupina E Skupina F
1 krocan krocan Polsko Polsko čeština čeština Bulharsko Bulharsko Maďarsko Maďarsko Rumunsko Rumunsko
2 Bělorusko Bělorusko Ukrajina Ukrajina Slovinsko Slovinsko Ázerbajdžán Ázerbajdžán Francie Francie Slovensko Slovensko
3 Finsko Finsko Švýcarsko Švýcarsko Španělsko Španělsko Portugalsko Portugalsko Izrael Izrael Rakousko Rakousko
4 Dánsko Dánsko Lotyšsko Lotyšsko Černá Hora Černá Hora Řecko Řecko Švédsko Švédsko Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina

Týmy, které obsadily druhá místa ve skupinách, pokračovaly ve třetím kole v boji o postup do finále šampionátu. Zápasy skončily těmito výsledky: Ukrajina - Bělorusko - 0: 3, 3: 2, Francie - Slovinsko - 1: 3, 1: 3, Ázerbájdžán - Slovensko - 3: 0, 0: 3 (zlatý set - 15: 6 ).

Losování finálového kola proběhlo 12. listopadu 2014 v Antverpách [1] .

Poslední kolo

Arenas

Rotterdam Eindhoven Apeldoorn Antverpy
Rotterdam Ahoj
Kapacita: 14 021
Rok otevření: 1950
Topsportcentrum
Kapacita: 2500
Rok otevření: 2000
Indoor-Sportcentrum
Kapacita: 4000
Rok otevření: 1993
Omnisport
Kapacita: 2000
Otevřeno: 2008
Lotto aréna
Kapacita: 5200
Rok otevření: 2006
Ahoj Rotterdam retušed.jpg TopsportcentrumRdam2.JPG Indoor Sportcentrum Eindhoven.jpg Omnisport Apeldoorn (4) .jpg 2013 Mistrovství světa na 3 polštářích-Outdoor-01.jpg

Předběžná fáze

Vítězové skupin přípravné fáze postoupili přímo do čtvrtfinále, kde je doplnili vítězové prvního kola play off mezi týmy, kteří obsadili 2. a 3. místo ve skupinách.

Skupina A ( Apeldoorn )

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Holandsko Holandsko třicet) 0 (0) devět devět 1 9 000 244 182 1,341
2. Itálie Itálie dvacet) deset) 6 6 5 1 200 250 211 1,185
3. Polsko Polsko deset) dvacet) 3 5 6 0,833 222 248 0,895
4. Slovinsko Slovinsko 0 (0) třicet) 0 1 devět 0,111 174 249 0,699
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
26.09 15:30 Slovinsko Slovinsko 0:3 Holandsko Holandsko 12:25 14:25 22:25 Zpráva
18:30 Itálie Itálie 3:1 Polsko Polsko 25:20 21:25 25:17 25:16 Zpráva
27.09 15:30 Holandsko Holandsko 3:1 Polsko Polsko 25:15 25:11 19:25 25:18 Zpráva
18:30 Slovinsko Slovinsko 1:3 Itálie Itálie 9:25 12:25 26:24 11:25 Zpráva
28.09 17:00 Polsko Polsko 3:0 Slovinsko Slovinsko 25:18 25:19 25:21 Zpráva
20:00 Holandsko Holandsko 3:0 Itálie Itálie 25:15 25:18 25:22 Zpráva

Skupina B ( Antverpy )

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. krocan krocan třicet) 0 (0) devět devět 0 max 228 165 1,382
2. Belgie Belgie dvacet) deset) 6 6 3 2000 203 178 1,140
3. Maďarsko Maďarsko deset) dvacet) 3 3 7 0,429 196 232 0,845
4. Ázerbajdžán Ázerbajdžán 0 (0) třicet) 0 1 devět 0,111 204 256 0,797
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
26.09 17:30 Maďarsko Maďarsko 0:3 Belgie Belgie 15:25 8:25 18:25 Zpráva
20:30 krocan krocan 3:0 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 25:21 28:26 25:13 Zpráva
27.09 16:00 Belgie Belgie 3:0 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 25:17 25:20 27:25 Zpráva
19:00 Maďarsko Maďarsko 0:3 krocan krocan 20:25 20:25 14:25 Zpráva
28.09 17:00 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 1:3 Maďarsko Maďarsko 16:25 28:26 22:25 16:25 Zpráva
20:00 Belgie Belgie 0:3 krocan krocan 18:25 17:25 16:25 Zpráva

Skupina C ( Rotterdam )

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Rusko Rusko dvacet) deset) 6 6 3 2000 221 177 1,249
2. Bělorusko Bělorusko 2 (1) deset) 5 6 5 1 200 230 241 0,954
3. Chorvatsko Chorvatsko 2 (1) deset) 5 6 5 1 200 239 253 0,945
4. Bulharsko Bulharsko 0 (0) 3 (2) 2 4 devět 0,444 258 277 0,931
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
26.09 15:00 Bulharsko Bulharsko 0:3 Rusko Rusko 6:25 14:25 25:27 Zpráva
18:00 Chorvatsko Chorvatsko 0:3 Bělorusko Bělorusko 19:25 18:25 24:26 Zpráva
27.09 15:00 Rusko Rusko 3:0 Bělorusko Bělorusko 25:18 25:16 25:21 Zpráva
18:00 Bulharsko Bulharsko 2:3 Chorvatsko Chorvatsko 23:25 25:22 25:14 22:25 13:15 Zpráva
28.09 17:00 Bělorusko Bělorusko 3:2 Bulharsko Bulharsko 25:21 25:23 14:25 20:25 15:11 Zpráva
20:00 Rusko Rusko 0:3 Chorvatsko Chorvatsko 21:25 24:26 24:26 Zpráva

Skupina D ( Eindhoven )

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Srbsko Srbsko třicet) 0 (0) devět devět 0 max 225 169 1,331
2. Německo Německo dvacet) deset) 6 6 4 1 500 233 206 1,131
3. čeština čeština deset) dvacet) 3 3 6 0,500 193 196 0,985
4. Rumunsko Rumunsko 0 (0) třicet) 0 1 devět 0,111 169 249 0,679
datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
26.09 15:00 čeština čeština 3:0 Rumunsko Rumunsko 25:13 25:18 25:15 Zpráva
18:00 Srbsko Srbsko 3:0 Německo Německo 25:18 25:22 25:19 Zpráva
27.09 15:00 Rumunsko Rumunsko 1:3 Německo Německo 14:25 26:24 15:25 19:25 Zpráva
18:00 čeština čeština 0:3 Srbsko Srbsko 20:25 23:25 18:25 Zpráva
28.09 17:00 Německo Německo 3:0 čeština čeština 25:17 25:23 25:17 Zpráva
20:00 Rumunsko Rumunsko 0:3 Srbsko Srbsko 20:25 14:25 15:25 Zpráva

Play-off

Play-off 1/4 finále Semifinále Finále
1. října, Rotterdam
30. září, Rotterdam
Holandsko Holandsko 3
Bělorusko Bělorusko 2 3. října, Rotterdam
Polsko Polsko 1
Polsko Polsko 3 Holandsko Holandsko 3
1. října, Antverpy
30. září, Antverpy krocan krocan 0
krocan krocan 3
Německo Německo 3 4. října, Rotterdam
Německo Německo 2
Maďarsko Maďarsko 0 Holandsko Holandsko 0
1. října, Rotterdam
30. září, Rotterdam Rusko Rusko 3
Rusko Rusko 3
Itálie Itálie 3 3. října, Rotterdam
Itálie Itálie 1
Chorvatsko Chorvatsko 0 Rusko Rusko 3 Zápas o 3. místo
1. října, Antverpy
30. září, Antverpy Srbsko Srbsko 1 4. října, Rotterdam
Srbsko Srbsko 3
Belgie Belgie 3 krocan krocan 0
Belgie Belgie 1
čeština čeština 1 Srbsko Srbsko 3


První kolo

datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
30.09 17:00 Itálie Itálie 3:0 Chorvatsko Chorvatsko 25:22 25:21 25:20 Zpráva
17:30 Německo Německo 3:0 Maďarsko Maďarsko 25:18 25:17 25:14 Zpráva
20:00 Bělorusko Bělorusko 2:3 Polsko Polsko 17:25 13:25 25:22 25:20 12:15 Zpráva
20:30 Belgie Belgie 3:1 čeština čeština 25:12 23:25 25:21 25:9 Zpráva

Čtvrtfinále

datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.10 17:00 Rusko Rusko 3:1 Itálie Itálie 30:28 20:25 25:23 25:20 Zpráva
17:30 krocan krocan 3:2 Německo Německo 25:20 21:25 20:25 25:23 15:12 Zpráva
20:00 Holandsko Holandsko 3:1 Polsko Polsko 25:16 23:25 25:16 25:16 Zpráva
20:30 Srbsko Srbsko 3:1 Belgie Belgie 19:25 29:27 25:11 25:18 Zpráva

Semifinále

datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
3.10 15:30 Holandsko Holandsko 3:0 krocan krocan 25:22 25:18 28:26 Zpráva
18:30 Rusko Rusko 3:1 Srbsko Srbsko 25:23 25:23 21:25 25:22 Zpráva

Zápas o 3. místo

datum Čas Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
4.10 14:00 krocan krocan 0:3 Srbsko Srbsko 19:25 17:25 18:25 Zpráva

Finále

Holandsko Holandsko 0:3 (14:25, 20:25, 20:25) Rusko Rusko
Ne. Hráč 1 2 3 Brýle
1 Knip
2 Stoltenborg Pravidelný čtyřúhelník.svg
3 Belin Plně černá.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg 3 (1, 0, 2)
4 Plak Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg Plně černá.svg 10 (7, 3, 0)
5 de Cruife Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 5 (3, 2, 0)
6 Balkestein Kapitán týmu Plně černá.svg Plně černá.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg 2 (1, 0, 1)
7 Stenbergen Pravidelný čtyřúhelník.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 4 (2, 2, 0)
osm Petersen Pravidelný čtyřúhelník.svg
devět Schot (l) Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg
deset Slutyes Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 11 (9, 1, 1)
jedenáct Byuys Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 5 (4, 0, 1)
12 Nyummerdor Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg 1 (1, 0, 0)
čtrnáct Dykema Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 1 (0, 1, 0)
16 Stam (L) Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg
Trenér - Giovanni Guidetti


Holandsko Rusko
54 Brýle 75
28 Záchvat 41
devět Blok osm
5 směny 6
12 Chyby soupeře dvacet

rozhodčí:
Susana Rodriguez (Španělsko),
Stefano Cesare (Itálie).
Čas utkání - 1:23 (25 + 28 + 30).
4. října. 17:00. Rotterdam. ahoj 11 000 diváků.
Zpráva

Ne. Hráč 1 2 3 Brýle
2 Kuzyakina (l)
5 Pasynková
7 Ljubuškina
osm Obmochaeva Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 20 (19, 1, 0)
deset Kosjaněnko Kapitán týmu Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 1 (0, 1, 0)
12 Orlová
13 Startseva Pravidelný čtyřúhelník.svg
čtrnáct Fetišová Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 5 (0, 2, 3)
15 Košeleva Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 19 (17, 1, 1)
16 Nabíjení Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 5 (1, 3, 1)
17 Malý Pravidelný čtyřúhelník.svg
osmnáct Ilčenko Plně černá.svg Plně černá.svg Plně černá.svg 5 (4, 0, 1)
19 Malova (l) Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg Pravidelný čtyřúhelník.svg
Trenér - Jurij Marichev

Symbolický tým

Pořadač Úhlopříčka Wing Spikers Centrální blokování Libero
Srbsko Maya Ognenovičová Holandsko Lonneke Slutyesová Rusko Татьяна Кошелева
Нидерланды Анне Бёйс
Россия Ирина Заряжко
Турция Эда Эрдем
Россия Анна Малова

Самым ценным игроком турнира признана Татьяна Кошелева . Призом Fair Play Award награждён президент Волейбольного союза Нидерландов Ханс Ниукерке [2] .

Итоговое положение

Золото Серебро Бронза
Россия Россия
Ирина Заряжко
Ксения Ильченко
Екатерина Косьяненко
Татьяна Кошелева
Виктория Кузякина
Екатерина Любушкина
Анна Малова
Наталья Малых
Наталия Обмочаева
Екатерина Орлова
Александра Пасынкова
Евгения Старцева
Ирина Фетисова
Яна Щербань [3]
Тренер: Юрий Маричев
Нидерланды Нидерланды
Марет Балкестейн
Ивон Белин
Анне Бёйс
Лаура Дейкема
Кирстен Книп
Робин де Крёйф
Манон Нюммердор
Юдит Питерсен
Селесте Плак
Лоннеке Слютьес
Дебби Стам
Квинта Стенберген
Фемке Столтенборг
Мирте Схот
Тренер: Джованни Гуидетти
Сербия Сербия

Ана Белица
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Бояна Живкович
Тияна Малешевич
Бранкица Михайлович
Елена Николич
Мая Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Йована Стеванович
Сузана Чебич
Тренер: Зоран Терзич

4. Турция Турция
5. Германия Германия
6. Бельгия Бельгия
7. Италия Италия
8. Польша Польша
9. Белоруссия Белоруссия
10. Хорватия Хорватия
11. Чехия Чехия
12. Венгрия Венгрия
13. Болгария Болгария
14. Азербайджан Азербайджан
15. Румыния Румыния
16. Словения Словения

Пять сильнейших команд отобрались в финальный раунд чемпионата Европы 2017 года , который пройдёт в Азербайджане и Грузии.

См. также

Примечания

  1. DOL sets the tone for great Volleyball party in the Low Countries (англ.) (недоступная ссылка) . Сайт Европейской конфедерации волейбола (12 ноября 2014). Дата обращения: 13 ноября 2014. Архивировано 13 ноября 2014 года.
  2. Russia claim 19th European title after win in front of 11,000 fans (англ.) (недоступная ссылка) . Европейская конфедерация волейбола (4 October 2015). Дата обращения: 4 октября 2015. Архивировано 3 марта 2016 года.
  3. Яна Щербань была заявлена на турнир, но из-за травмы осталась в Москве.

Ссылки