Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2021

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Mistrovství Evropy ve volejbale žen 2021
Detaily šampionátu
Umístění Srbsko , Bulharsko , Chorvatsko , Rumunsko
Města Bělehrad , Plovdiv , Zadar , Cluj-Napoca
Stadiony 4
Termíny kvalifikačních turnajů 6.–16. května 2021
Načasování závěrečného turnaje 18. srpna – 4. září 2021
Počet zúčastněných 35
v konečné fázi 24
Nejlepší místa
Чемпион Mistr Itálie Itálie (potřetí)
Серебряный призёр Druhé místo Srbsko Srbsko
Бронзовый призёр Třetí místo krocan krocan
Statistiky mistrovství
Účast 130 013 (1 711 na hru)
Odehrané zápasy 76
Nejlepší hráč ItáliePaola Egonu

Finálové kolo XXXII. Mistrovství Evropy ve volejbale žen se konalo od 18. srpna do 4. září 2021 v Srbsku , Bulharsku , Chorvatsku a Rumunsku . Mistrovství Evropy se již podruhé za sebou konalo ve čtyřech zemích za účasti 24 národních týmů. Titul mistrů Evropy vybojovala potřetí v historii italská reprezentace .

Kvalifikace

Způsob kvalifikace Příkazy Způsob kvalifikace Příkazy
Organizátoři Srbsko Srbsko Podle výsledků
kvalifikační turnaj
Skupina A Bělorusko Bělorusko
Bulharsko Bulharsko Švýcarsko Švýcarsko
Chorvatsko Chorvatsko Skupina B Švédsko Švédsko
Rumunsko Rumunsko Ukrajina Ukrajina
Podle výsledků
Mistrovství Evropy 2019
krocan krocan Skupina C Řecko Řecko
Itálie Itálie Španělsko Španělsko
Polsko Polsko Skupina D Slovensko Slovensko
Holandsko Holandsko Finsko Finsko
Německo Německo Skupina E Francie Francie
Rusko Rusko Maďarsko Maďarsko
Belgie Belgie Skupina F čeština čeština
Ázerbajdžán Ázerbajdžán Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina

Poslední kolo

Arenas

Zápasy finálového kola mistrovství Evropy se konaly ve čtyřech městech čtyř zemí. Stark Arena v Bělehradě , Velodrome v Plovdivu , Kresimir Cosic Palace v Zadaru a BTArena v Cluj-Napoca hostily zápasy jedné ze skupin přípravné fáze. 1/8 a 1/4 finálové hry se konaly v Srbsku a Bulharsku; semifinále, zápas o 3. místo a finále - v Bělehradě.

Srbsko Bělehrad Bulharsko Plovdiv Chorvatsko Zadar Rumunsko Cluj-Napoca
Starkova aréna velodromu Palác Kreshimir Chosic BTArena
Kapacita: 18 386 Kapacita: 6100 Kapacita: 8500 Kapacita: 10 000
Belgrade Arena, jižní vchod 1, únor 2011.jpg Velodrome pd.png Dvorana Visnjik Zadar.jpg Cluj Polyvalent Hall 2.jpg
Play Off skupiny A Skupina B 1/8 finále, čtvrtfinále Skupina C Skupina D

Předběžná fáze

Podle výsledků losování, které se konalo 20. května 2021 v Bělehradě , bylo 24 týmů rozděleno do 4 skupin. V přípravné fázi se týmy utkaly ve skupinách jednokolově, z každé skupiny postoupily 4 týmy do play off.

Skupina A

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Srbsko Srbsko 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7 500 405 307 1,319
2. Rusko Rusko třicet) 2 (2) jedenáct třináct 7 1,857 443 399 1 110
3. Francie Francie třicet) dvacet) 9 10 osm 1 250 392 386 1,016
4. Belgie Belgie 3 (1) dvacet) osm 10 osm 1 250 418 374 1,118
5. Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 10) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Ázerbajdžán Ázerbajdžán 0 (0) 50) 0 jeden 15 0,067 282 402 0,701
datum Čas Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
19.08 17:00 Srbsko Srbsko 3:0 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 25:11 25:18 25:14 Zpráva
20.08 17:00 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 0:3 Belgie Belgie 13:25 24:26 13:25 Zpráva
20:00 Rusko Rusko 3:1 Francie Francie 25:19 14:25 25:20 25:18 Zpráva
21.08 18:00 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 0:3 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 14:25 23:25 17:25 Zpráva
21:00 Francie Francie 0:3 Srbsko Srbsko 14:25 13:25 16:25 Zpráva
22.08 17:00 Rusko Rusko 3:0 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 25:16 25:17 25:13 Zpráva
20:00 Srbsko Srbsko 3:0 Belgie Belgie 25:21 25:21 25:21 Zpráva
23.08 17:00 Belgie Belgie 3:2 Rusko Rusko 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 Zpráva
20:00 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 0:3 Francie Francie 19:25 14:25 24:26 Zpráva
24.08 17:00 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 0:3 Belgie Belgie 23:25 19:25 15:25 Zpráva
20:00 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 0:3 Srbsko Srbsko 17:25 20:25 19:25 Zpráva
25.08 17:00 Francie Francie 3:1 Ázerbajdžán Ázerbajdžán 25:19 26:28 25:11 25:18 Zpráva
20:00 Srbsko Srbsko 3:2 Rusko Rusko 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 Zpráva
26.08 17:00 Rusko Rusko 3:0 Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina 25:12 25:20 25:19 Zpráva
20:00 Belgie Belgie 1:3 Francie Francie 25:27 25:13 19:25 20:25 Zpráva

Skupina B

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Bulharsko Bulharsko 4 (0) jedenáct) třináct 14 4 3 500 423 350 1,209
2. Polsko Polsko 4 (0) 10) 12 třináct 5 2 600 433 355 1,220
3. Německo Německo 4 (1) 10) jedenáct třináct 6 2,167 434 404 1,074
4. čeština čeština dvacet) třicet) 6 osm 10 0,800 402 418 0,962
5. Španělsko Španělsko jedenáct) 4 (0) 2 4 14 0,286 339 424 0,800
6. Řecko Řecko 0 (0) 5 (1) jeden 2 15 0,133 335 415 0,807
datum Čas Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
18.08 20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 Řecko Řecko 25:20 25:15 25:19 Zpráva
19.08 17:30 Španělsko Španělsko 1:3 čeština čeština 25:22 20:25 22:25 20:25 Zpráva
20:30 Německo Německo 1:3 Polsko Polsko 22:25 25:23 21:25 22:25 Zpráva
20.08 17:30 čeština čeština 1:3 Německo Německo 23:25 25:20 23:25 21:25 Zpráva
20:30 Řecko Řecko 0:3 Polsko Polsko 16:25 20:25 19:25 Zpráva
21.08 17:30 čeština čeština 1:3 Polsko Polsko 25:20 15:25 21:25 18:25 Zpráva
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 Španělsko Španělsko 25:12 25:19 25:21 Zpráva
22.08 16:00 Řecko Řecko 2:3 Španělsko Španělsko 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 Zpráva
19:00 Německo Německo 3:2 Bulharsko Bulharsko 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 Zpráva
23.08 17:30 Řecko Řecko 0:3 čeština čeština 24:26 26:28 15:25 Zpráva
20:30 Polsko Polsko 3:0 Španělsko Španělsko 25:15 25:15 25:8 Zpráva
24.08 17:30 Německo Německo 3:0 Řecko Řecko 25:20 25:17 25:22 Zpráva
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:0 čeština čeština 26:24 25:12 25:19 Zpráva
25.08 17:30 Španělsko Španělsko 0:3 Německo Německo 13:25 17:25 21:25 Zpráva
20:30 Bulharsko Bulharsko 3:1 Polsko Polsko 18:25 25:21 25:21 25:23 Zpráva

Skupina C

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Itálie Itálie 50) 0 (0) 15 15 jeden 15 000 402 297 1,354
2. Chorvatsko Chorvatsko 4 (0) 10) 12 12 4 3000 373 322 1,158
3. Bělorusko Bělorusko 3 (2) dvacet) 7 9 10 0,900 396 417 0,950
4. Maďarsko Maďarsko 10) 4 (2) 5 osm třináct 0,615 439 470 0,934
5. Slovensko Slovensko 10) 4 (1) 4 7 třináct 0,538 424 461 0,920
6. Švýcarsko Švýcarsko jedenáct) 4 (0) 2 4 14 0,286 367 434 0,846
datum Čas Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
19.08 17:00 Chorvatsko Chorvatsko 3:0 Švýcarsko Švýcarsko 25:20 25:19 25:21 Zpráva
20.08 17:15 Itálie Itálie 3:0 Bělorusko Bělorusko 25:20 25:18 25:16 Zpráva
20:15 Maďarsko Maďarsko 3:1 Slovensko Slovensko 25:20 25:23 20:25 25:18 Zpráva
21.08 17:00 Bělorusko Bělorusko 0:3 Chorvatsko Chorvatsko 19:25 23:25 15:25 Zpráva
20:00 Maďarsko Maďarsko 2:3 Švýcarsko Švýcarsko 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 Zpráva
22.08 17:00 Chorvatsko Chorvatsko 3:0 Slovensko Slovensko 25:21 25:14 25:13 Zpráva
20:00 Itálie Itálie 3:0 Maďarsko Maďarsko 25:16 25:15 25:19 Zpráva
23.08 17:15 Slovensko Slovensko 1:3 Itálie Itálie 19:25 18:25 27:25 17:25 Zpráva
20:15 Švýcarsko Švýcarsko 0:3 Bělorusko Bělorusko 23:25 15:25 15:25 Zpráva
24.08 17:00 Maďarsko Maďarsko 1:3 Chorvatsko Chorvatsko 19:25 25:21 17:25 21:25 Zpráva
20:00 Švýcarsko Švýcarsko 1:3 Slovensko Slovensko 25:21 14:25 19:25 22:25 Zpráva
25.08 18:00 Bělorusko Bělorusko 3:2 Maďarsko Maďarsko 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 Zpráva
21:00 Chorvatsko Chorvatsko 0:3 Itálie Itálie 15:25 23:25 14:25 Zpráva
26.08 17:00 Slovensko Slovensko 2:3 Bělorusko Bělorusko 25:18 25:23 23:25 28:30 12:15 Zpráva
20:00 Itálie Itálie 3:0 Švýcarsko Švýcarsko 25:17 25:18 27:25 Zpráva

Skupina D

Zápasy Brýle Sady Kuličky
B (3:2) P (2:3) PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. krocan krocan 50) 0 (0) 15 15 jeden 15 000 405 298 1,359
2. Holandsko Holandsko 4 (0) 10) 12 12 4 3000 387 288 1,344
3. Ukrajina Ukrajina třicet) dvacet) 9 9 7 1,286 359 346 1,038
4. Švédsko Švédsko 2 (1) třicet) 5 6 jedenáct 0,545 358 393 0,911
5. Finsko Finsko 10) 4 (1) 4 6 třináct 0,462 377 450 0,838
6. Rumunsko Rumunsko 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
datum Čas Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
18.08 20:30 Rumunsko Rumunsko 1:3 krocan krocan 25:23 10:25 20:25 17:25 Zpráva
19.08 16:00 Švédsko Švédsko 3:2 Finsko Finsko 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 Zpráva
19:00 Holandsko Holandsko 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:17 25:12 25:22 Zpráva
20.08 17:30 Finsko Finsko 0:3 Holandsko Holandsko 10:25 10:25 18:25 Zpráva
20:30 krocan krocan 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:14 25:19 26:24 Zpráva
21.08 17:30 Finsko Finsko 1:3 Ukrajina Ukrajina 19:25 23:25 28:26 22:25 Zpráva
20:30 Rumunsko Rumunsko 0:3 Švédsko Švédsko 21:25 17:25 16:25 Zpráva
22.08 17:30 krocan krocan 3:0 Švédsko Švédsko 31:29 25:21 25:11 Zpráva
20:30 Holandsko Holandsko 3:1 Rumunsko Rumunsko 25:12 25:27 25:17 25:14 Zpráva
23.08 17:30 Ukrajina Ukrajina 3:0 Švédsko Švédsko 25:23 25:17 25:20 Zpráva
20:30 krocan krocan 3:0 Finsko Finsko 25:19 25:12 25:15 Zpráva
24.08 17:30 Holandsko Holandsko 0:3 krocan krocan 21:25 21:25 20:25 Zpráva
20:30 Rumunsko Rumunsko 1:3 Finsko Finsko 25:18 22:25 22:25 22:25 Zpráva
25.08 17:30 Švédsko Švédsko 0:3 Holandsko Holandsko 21:25 20:25 13:25 Zpráva
20:30 Rumunsko Rumunsko 0:3 Ukrajina Ukrajina 15:25 17:25 11:25 Zpráva

Play-off

1/8 finále Čtvrtfinále Semifinále Finále
29. srpna, Plovdiv
krocan krocan 3
31. srpna, Plovdiv
čeština čeština jeden
krocan krocan 3
29. srpna, Plovdiv
Polsko Polsko 0
Polsko Polsko 3
3. září, Bělehrad
Ukrajina Ukrajina jeden
krocan krocan jeden
29. srpna, Bělehrad
Srbsko Srbsko 3
Srbsko Srbsko 3
1. září, Bělehrad
Maďarsko Maďarsko 0
Srbsko Srbsko 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки