Mistrovství světa ve volejbale žen 2018

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Mistrovství světa ve volejbale žen 2018

Mistrovství světa ve volejbale žen 2018
2018 年 バ レ ー ボ ー ル 女子 世界 選手 権

Mistrovství světa ve volejbale žen 2018 (logo) .png
Trávení času 29. září20. října
Počet zúčastněných 24
Stadiony Japonsko 6
Oficiální stránka japan2018.fivb.com
Konečné umístění
Mistr Srbsko Srbsko
Stříbrný medailista Itálie Itálie
Bronzový medailista Čína Čína
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 103
Účast 176 615 (1 715 na hru)
Hráč turnaje Srbsko Tiyana Boskovic

18. Ženy s volejbal mistrovství světa se konalo od 29. září do 20. října 2018 v 6 městech Japonska za účasti 24 národních týmů. Japonsko hostilo podobný ženský turnaj již 5. a 3. za posledních 12 let [1] . Srbský národní tým získal poprvé v historii mistrovský titul.

Zúčastněné týmy

Japonsko - tým hostitelské země;
USA je vítězem předchozího šampionátu .
Ázerbájdžán , Bulharsko , Německo , Itálie , Nizozemsko , Rusko , Srbsko , Turecko -- na základě výsledků evropské kvalifikace ;
Kazachstán , Čína , Thajsko , Jižní Korea - podle výsledků asijské kvalifikace ;
Dominikánská republika , Kanada , Kuba , Mexiko , Portoriko , Trinidad a Tobago -- na základě výsledků severoamerické kvalifikace ;
Argentina , Brazílie - podle výsledků jihoamerické kvalifikace ;
Kamerun , Keňa -- africké kvalifikace .

Kvalifikace

Předběžnou přihlášku do kvalifikace (kvalifikačního turnaje) podalo 137 národních týmů, které se utkaly o 22 vstupenek na závěrečný turnaj mistrovství světa. Výběr probíhal v rámci pěti kontinentálních konfederací [2] .

Kvalifikované týmy:

Evropa
CEV
Asie
AVC
Jižní Amerika
CSV
Afrika
CAVB
Severní, Střední Amerika a Karibik
NORCECA

Srbsko Srbsko
Ázerbajdžán Ázerbajdžán
Rusko Rusko
krocan krocan
Německo Německo
Itálie Itálie
Holandsko Holandsko
Bulharsko Bulharsko

Japonsko Japonsko (hostitel)
Čína Čína
Korejská republika Jižní Korea
Kazachstán Kazachstán
Thajsko Thajsko



Brazílie Brazílie
Argentina Argentina






Kamerun Kamerun
Keňa Keňa






USA USA (šampion)
Kuba Kuba
Kanada Kanada
Dominikánská republika Dominikánská republika
Portoriko Portoriko
Mexiko Mexiko
Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago

Systém mistrovství

Vzorec turnaje je téměř stejný jako na předchozím šampionátu [2] .

  • 1. skupinová fáze . V první fázi bylo 24 finalistů mistrovství světa rozděleno do 4 skupin ( A, B, C a D ) po 6 týmech. Do druhé fáze postupuje 16 týmů (4 nejlepší z každé šestice).
  • 2. skupinová fáze . 16 týmů účastnících se druhé fáze mistrovství tvoří dvě skupiny po 8 týmech. Skupinu E budou tvořit 4 týmy ze skupin A a D, skupina F - 4 týmy ze skupin B a C. Týmy hrají s přihlédnutím ke všem výsledkům uvedeným v první fázi. Do třetí fáze postupuje 6 týmů (tři nejlepší z každé osmičky).
  • 3. skupinová fáze . 6 týmů účastnících se třetí fáze mistrovství tvoří 2 skupiny po třech týmech. Skupina G se bude skládat z vítěze skupiny F (F1) a losem z druhého týmu ze skupiny E (E2) nebo F (F2), jakož i z třetího týmu ze stejných skupin (E3 nebo F3); ve skupině H se utká vítěz skupiny E (E1) a stejně jako ve skupině G určí los také další dva účastníky.

Primárním kritériem pro rozdělení míst ve skupinách bude celkový počet vítězství, dále - počet bodů, poměr her, poměr gólů, výsledky osobních setkání.

  • Účastníky play off budou dva nejlepší týmy ze skupin 3. fáze. V semifinále se vítězové skupin v play-off utkají s týmy na druhém místě ve svých skupinách. Vítězové semifinále se utkají o prvenství, poražení - bronzové medaile. V utkání o 5. místo se střetnou nejhorší celky skupin 3. etapy.

Kreslit

Losování finálového turnaje proběhlo 7. prosince 2017 v Tokiu [3] . Pořadatel šampionátu a 7 nejlepších národních týmů podle světového hodnocení FIVB [4] podle systému „hada“ byli předem rozděleni do čtyř skupin. Zbytek týmů je také rozdělen do skupin podle hodnocení losováním, přičemž v každé ze skupin by neměli být více než tři zástupci jedné konfederace. Vznikly tak 4 skupiny (v každé 6 týmů) první skupinové fáze.

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
Japonsko Japonsko (hostitel)
Holandsko Nizozemsko (8)
Argentina Argentina
Německo Německo
Kamerun Kamerun
Mexiko Mexiko
Čína Čína (1)
Itálie Itálie (7)
krocan krocan
Bulharsko Bulharsko
Kanada Kanada
Kuba Kuba
USA Spojené státy americké (2)
Rusko Rusko (5)
Korejská republika Jižní Korea
Thajsko Thajsko
Ázerbajdžán Ázerbajdžán
Trinidad a Tobago Trinidad a Tobago
Srbsko Srbsko (3)
Brazílie Brazílie (4)
Dominikánská republika Dominikánská republika
Portoriko Portoriko
Kazachstán Kazachstán
Keňa Keňa

V závorkách dva předem nasazené týmy každé skupiny označují svou pozici ve světovém žebříčku FIVB k srpnu 2017.

Města a herní arény

Soutěže se budou konat v šesti hernách v šesti městech v Japonsku.

Yokohama Arena bude hostit zápasy první fáze skupiny A a play off (semifinále, zápasy o 5. a 3. místo a finále) šampionátu. Aréna byla otevřena v roce 1989 . Kapacita je 12 tisíc diváků.
Sportovní centrum prefektury Hokkaido bude hostit zápasy skupiny B první fáze šampionátu. Hala byla otevřena v roce 1999. Kapacita je 8 tisíc diváků.
Kobe Green Arena bude hostit zápasy skupiny C první fáze šampionátu. Aréna byla otevřena v roce 1993 . Kapacita je 6 tisíc diváků.
Hamamatsu Arena bude hostit zápasy skupiny D první fáze šampionátu. Aréna byla otevřena v roce 1990 . Kapacita je 8 tisíc diváků.
Hala Nippon Gaishi bude hostit zápasy skupiny E druhé fáze a skupin G a H třetí fáze šampionátu. Hala byla otevřena v roce 1987 . Kapacita je 10 tisíc diváků.
Městské centrální gymnázium v ​​Ósace bude hostit zápasy skupiny F druhé fáze šampionátu. Kapacita je 8,2 tisíce diváků.

První skupinová fáze

Postup do druhé skupinové fáze

Skupina A

Jokohama

M Zápasy Sady Kuličky Brýle
A v ( 3:2 ) P ( 2:3 ) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1 Holandsko Holandsko 5 5 (1) 0 (0) 15 3 5 000 435 375 1 160 čtrnáct
2 Japonsko Japonsko 5 4 (0) 1 (1) čtrnáct 3 4,666 417 309 1,349 13
3 Německo Německo 5 3 (0) 2 (0) deset 6 1,666 401 351 1,142 devět
4 Mexiko Mexiko 5 1 (0) 4 (0) 4 12 0,333 312 383 0,814 3
5 Argentina Argentina 5 1 (0) 4 (0) 3 12 0,250 308 363 0,848 3
6 Kamerun Kamerun 5 1 (0) 4 (0) 3 13 0,230 294 386 0,761 3
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
09/29 Japonsko Japonsko 3:0 Argentina Argentina 25:15 25:13 25:12 Zpráva
Mexiko Mexiko 1:3 Kamerun Kamerun 25:17 23:25 16:25 21:25 Zpráva
Německo Německo 1:3 Holandsko Holandsko 25:22 21:25 22:25 30:32 Zpráva
30.09 Německo Německo 3:0 Kamerun Kamerun 25:14 25:10 25:16 Zpráva
Argentina Argentina 0:3 Mexiko Mexiko 20:25 23:25 23:25 Zpráva
Japonsko Japonsko 2:3 Holandsko Holandsko 25:27 25:16 26:28 25:19 13:15 Zpráva
1.10 Německo Německo 3:0 Argentina Argentina 25:21 34:32 25:18 Zpráva
Holandsko Holandsko 3:0 Kamerun Kamerun 25:16 26:24 25:18 Zpráva
Mexiko Mexiko 0:3 Japonsko Japonsko 15:25 15:25 15:25 Zpráva
3.10 Argentina Argentina 0:3 Holandsko Holandsko 17:25 17:25 22:25 Zpráva
Mexiko Mexiko 0:3 Německo Německo 19:25 17:25 22:25 Zpráva
Japonsko Japonsko 3:0 Kamerun Kamerun 25:19 25:20 25:11 Zpráva
4.10 Holandsko Holandsko 3:0 Mexiko Mexiko 25:19 25:14 25:16 Zpráva
Kamerun Kamerun 0:3 Argentina Argentina 22:25 20:25 12:25 Zpráva
Německo Německo 0:3 Japonsko Japonsko 25:27 20:25 24:26 Zpráva

Skupina B

Sapporo

M Zápasy Sady Kuličky Brýle
A v ( 3:2 ) P ( 2:3 ) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1 Itálie Itálie 5 5 (0) 0 (0) 15 1 15 000 396 290 1,365 15
2 Čína Čína 5 4 (0) 1 (0) 13 4 3,250 407 342 1,190 12
3 krocan krocan 5 3 (0) 2 (0) devět 7 1,285 364 309 1,177 devět
4 Bulharsko Bulharsko 5 2 (0) 3 (0) 7 deset 0,700 361 383 0,942 6
5 Kanada Kanada 5 1 (0) 4 (0) 4 13 0,307 332 401 0,827 3
6 Kuba Kuba 5 0 (0) 5 (0) 2 15 0,133 279 414 0,673 0
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
09/29 krocan krocan 3:0 Kanada Kanada 25:18 25:13 25:15 Zpráva
Čína Čína 3:0 Kuba Kuba 25:12 25:23 25:14 Zpráva
Bulharsko Bulharsko 0:3 Itálie Itálie 15:25 19:25 22:25 Zpráva
30.09 Kanada Kanada 0:3 Itálie Itálie 15:25 15:25 18:25 Zpráva
Kuba Kuba 0:3 Bulharsko Bulharsko 10:25 20:25 14:25 Zpráva
krocan krocan 0:3 Čína Čína 18:25 23:25 23:25 Zpráva
2.10 Itálie Itálie 3:0 Kuba Kuba 25:11 25:18 25:20 Zpráva
Bulharsko Bulharsko 0:3 krocan krocan 17:25 23:25 12:25 Zpráva
Čína Čína 3:0 Kanada Kanada 25:21 25:21 25:13 Zpráva
3.10 krocan krocan 0:3 Itálie Itálie 19:25 21:25 12:25 Zpráva
Канада Канада 3:1 Куба Куба 16:25 25:13 25:18 25:20 Отчёт
Китай Китай 3:1 Болгария Болгария 22:25 25:22 25:14 25:17 Отчёт
4.10 Болгария Болгария 3:1 Канада Канада 23:25 27:25 25:21 25:21 Отчёт
Куба Куба 1:3 Турция Турция 15:25 14:25 25:23 7:25 Отчёт
Италия Италия 3:1 Китай Китай 20:25 26:24 25:16 25:20 Отчёт

Группа C

Кобе

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Соединённые Штаты Америки США 5 5(2) 0(0) 15 5 3,000 454 387 1,173 13
2 Россия Россия 5 4(1) 1(1) 14 5 2,800 433 356 1,216 12
3 Таиланд Таиланд 5 3(1) 2(2) 13 10 1,300 471 467 1,008 10
4 Азербайджан Азербайджан 5 2(0) 3(0) 7 10 0,700 393 383 1,026 6
5 Республика Корея Республика Корея 5 1(0) 4(1) 7 12 0,583 400 426 0,938 4
6 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 5 0(0) 5(0) 1 15 0,066 271 403 0,672 0
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
29.09 Азербайджан Азербайджан 0:3 Соединённые Штаты Америки США 27:29 21:25 21:25 Отчёт
Республика Корея Республика Корея 2:3 Таиланд Таиланд 25:18 22:25 19:25 25:13 11:15 Отчёт
Россия Россия 3:0 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 25:21 25:11 25:12 Отчёт
30.09 США Соединённые Штаты Америки 3:0 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 25:11 25:12 25:11 Отчёт
Азербайджан Азербайджан 3:1 Республика Корея Республика Корея 25:18 25:18 23:25 25:18 Отчёт
Таиланд Таиланд 2:3 Россия Россия 25:21 25:17 13:25 21:25 9:15 Отчёт
2.10 Россия Россия 3:0 Азербайджан Азербайджан 25:21 25:21 25:22 Отчёт
Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 1:3 Таиланд Таиланд 17:25 17:25 25:23 11:25 Отчёт
США Соединённые Штаты Америки 3:1 Республика Корея Республика Корея 19:25 25:21 25:21 25:18 Отчёт
3.10 Азербайджан Азербайджан 3:0 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 29:27 25:16 25:17 Отчёт
Республика Корея Республика Корея 0:3 Россия Россия 23:25 20:25 15:25 Отчёт
США Соединённые Штаты Америки 3:2 Таиланд Таиланд 25:17 25:16 23:25 21:25 15:11 Отчёт
4.10 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго 0:3 Республика Корея Республика Корея 24:26 16:25 23:25 Отчёт
Таиланд Таиланд 3:1 Азербайджан Азербайджан 25:22 15:25 25:19 25:17 Отчёт
Россия Россия 2:3 Соединённые Штаты Америки США 25:19 20:25 24:26 25:12 11:15 Отчёт

Группа D

Хамамацу

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Сербия Сербия 5 5(0) 0(0) 15 0 max 377 262 1,438 15
2 Бразилия Бразилия 5 4(0) 1(0) 12 3 4,000 360 259 1,389 12
3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 5 3(0) 2(0) 9 6 1,500 341 292 1,167 9
4 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 5 2(0) 3(0) 6 9 0,666 318 344 0,924 6
5 Кения Кения 5 1(0) 4(0) 3 12 0,250 231 366 0,631 3
6 Казахстан Казахстан 5 0(0) 5(0) 0 15 0,000 271 375 0,722 0
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
29.09 Казахстан Казахстан 0:3 Кения Кения 23:25 22:25 21:25 Отчёт
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 0:3 Бразилия Бразилия 25:27 12:25 7:25 Отчёт
Доминиканская Республика Доминиканская Республика 0:3 Сербия Сербия 17:25 21:25 22:25 Отчёт
30.09 Бразилия Бразилия 3:0 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:15 25:20 25:22 Отчёт
Казахстан Казахстан 0:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 21:25 15:25 22:25 Отчёт
Кения Кения 0:3 Сербия Сербия 16:25 9:25 8:25 Отчёт
1.10 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3:0 Казахстан Казахстан 25:22 25:15 25:19 Отчёт
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:0 Кения Кения 25:20 25:22 25:15 Отчёт
Сербия Сербия 3:0 Бразилия Бразилия 25:21 25:18 25:19 Отчёт
3.10 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 0:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 22:25 17:25 20:25 Отчёт
Казахстан Казахстан 0:3 Сербия Сербия 18:25 16:25 13:25 Отчёт
Кения Кения 0:3 Бразилия Бразилия 13:25 10:25 16:25 Отчёт
4.10 Сербия Сербия 3:0 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:23 25:17 27:25 Отчёт
Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3:0 Кения Кения 25:5 25:7 25:15 Отчёт
Бразилия Бразилия 3:0 Казахстан Казахстан 25:11 25:20 25:13 Отчёт

Второй групповой этап

Учитываются все результаты матчей, сыгранных командами на первом групповом этапе. В третий групповой этап проходят по три лучшие команды из каждой группы.

Прошедшие в третий групповой этап

Группа E

Нагоя (А1, А2, А3, А4, D1, D2, D3, D4)

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Нидерланды Нидерланды 9 8(1) 1(1) 26 6 4,333 756 634 1,192 24
2 Япония Япония 9 7(1) 2(2) 25 9 2,778 805 670 1,201 22
3 Сербия Сербия 9 7(0) 2(0) 22 6 3,667 669 532 1,258 21
4 Бразилия Бразилия 9 7(2) 2(1) 23 11 2,091 790 650 1,215 20
5 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 9 5(0) 4(1) 17 12 1,417 646 576 1,122 16
6 Германия Германия 9 5(1) 4(0) 16 15 1,067 714 714 1,000 14
7 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 9 3(0) 6(0) 10 19 0,526 615 678 0,907 9
8 Мексика Мексика 9 1(0) 8(0) 6 24 0,250 569 724 0,786 3
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
7.10 Мексика Мексика 0:3 Сербия Сербия 19:25 17:25 15:25 Отчёт
Германия Германия 3:2 Бразилия Бразилия 14:25 19:25 32:30 25:19 17:15 Отчёт
Нидерланды Нидерланды 3:0 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:16 25:15 25:20 Отчёт
Япония Япония 3:2 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:17 28:26 22:25 25:27 15:11 Отчёт
8.10 Германия Германия 0:3 Сербия Сербия 14:25 20:25 20:25 Отчёт
Мексика Мексика 1:3 Бразилия Бразилия 25:23 23:25 13:25 19:25 Отчёт
Нидерланды Нидерланды 3:0 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:19 25:16 25:14 Отчёт
Япония Япония 3:0 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:22 25:14 25:18 Отчёт
10.10 Мексика Мексика 0:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 13:25 18:25 15:25 Отчёт
Нидерланды Нидерланды 2:3 Бразилия Бразилия 25:21 18:25 27:25 19:25 7:15 Отчёт
Германия Германия 3:1 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:23 25:27 29:27 25:22 Отчёт
Япония Япония 3:1 Сербия Сербия 15:25 25:23 25:23 25:23 Отчёт
11.10 Мексика Мексика 1:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 17:25 19:25 25:18 19:25 Отчёт
Германия Германия 0:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 12:25 19:25 17:25 Отчёт
Нидерланды Нидерланды 3:0 Сербия Сербия 25:16 25:12 25:20 Отчёт
Япония Япония 2:3 Бразилия Бразилия 25:23 25:16 26:28 21:25 11:15 Отчёт

Группа F

Осака (В1, В2, В3, В4, С1, С2, С3, С4)

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Италия Италия 9 9(0) 0(0) 27 3 9,000 738 538 1,372 27
2 Китай Китай 9 8(0) 1(0) 25 5 5,500 732 605 1,210 24
3 Соединённые Штаты Америки США 9 7(2) 2(0) 22 11 2,000 743 658 1,129 19
4 Россия Россия 9 6(1) 3(1) 22 12 1,833 776 682 1,138 18
5 Турция Турция 9 5(0) 4(0) 15 15 1,000 663 633 1,047 15
6 Болгария Болгария 9 4(1) 5(0) 14 18 0,778 674 722 0,934 11
7 Таиланд Таиланд 9 3(1) 6(3) 16 22 0,727 776 826 0,939 11
8 Азербайджан Азербайджан 9 2(0) 7(0) 8 22 0,364 630 706 0,892 6
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
7.10 Турция Турция 0:3 Россия Россия 15:25 17:25 16:25 Отчёт
Болгария Болгария 0:3 Соединённые Штаты Америки США 16:25 17:25 11:25 Отчёт
Италия Италия 3:0 Азербайджан Азербайджан 25:12 25:19 25:10 Отчёт
Китай Китай 3:0 Таиланд Таиланд 28:26 25:20 25:23 Отчёт
8.10 Болгария Болгария 1:3 Россия Россия 21:25 20:25 25:23 19:25 Отчёт
Турция Турция 0:3 Соединённые Штаты Америки США 21:25 17:25 18:25 Отчёт
Китай Китай 3:0 Азербайджан Азербайджан 25:17 25:16 25:17 Отчёт
Таиланд Таиланд 0:3 Италия Италия 15:25 12:25 15:25 Отчёт
10.10 Турция Турция 3:1 Азербайджан Азербайджан 26:24 25:17 22:25 25:21 Отчёт
Болгария Болгария 3:2 Таиланд Таиланд 25:18 22:25 18:25 25:22 19:17 Отчёт
Италия Италия 3:1 Россия Россия 22:25 25:20 25:18 25:22 Отчёт
Китай Китай 3:0 Соединённые Штаты Америки США 25:17 26:24 25:18 Отчёт
11.10 Болгария Болгария 3:0 Азербайджан Азербайджан 25:19 25:20 25:20 Отчёт
Турция Турция 3:1 Таиланд Таиланд 22:25 25:20 25:22 25:20 Отчёт
Италия Италия 3:1 Соединённые Штаты Америки США 25:16 25:23 20:25 25:16 Отчёт
Китай Китай 3:1 Россия Россия 25:22 21:25 25:23 25:15 Отчёт

Третий групповой этап

Прошедшие в полуфинал
За 5 место

Группа G

Нагоя (F1, E2, E3)

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Сербия Сербия 2 2(0) 0(0) 6 1 6,000 173 148 1,168 6
2 Италия Италия 2 1(1) 1(0) 4 5 0,800 194 202 0,960 2
3 Япония Япония 2 0(0) 2(1) 2 6 0,333 164 181 0,906 1
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.10 Япония Япония 0:3 Сербия Сербия 19:25 18:25 23:25 Отчёт
15.10 Италия Италия 3:2 Япония Япония 25:20 22:25 25:21 19:25 15:13 Отчёт
16.10 Италия Италия 1:3 Сербия Сербия 21:25 19:25 25:23 23:25 Отчёт

Группа H

Нагоя (E1, F2, F3)

М Матчи Сеты Мячи Очки
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1 Китай Китай 2 2(1) 0(0) 6 3 2,000 202 177 1,141 5
2 Нидерланды Нидерланды 2 1(1) 1(0) 4 5 0,800 183 201 0,910 2
3 Соединённые Штаты Америки США 2 0(0) 2(2) 4 6 0,667 207 214 0,967 2
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.10 Китай Китай 3:2 Соединённые Штаты Америки США 25:22 19:25 20:25 25:23 15:9 Отчёт
15.10 Нидерланды Нидерланды 3:2 Соединённые Штаты Америки США 30:32 15:25 25:22 25:15 15:9 Отчёт
16.10 Нидерланды Нидерланды 1:3 Китай Китай 25:23 13:25 18:25 17:25 Отчёт

Плей-офф

Иокогама

Матч за 5-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.10 Япония Япония 1:3 Соединённые Штаты Америки США 23:25 16:25 25:23 23:25 Отчёт

Полуфиналы

Полуфиналы Финал
19 октября
Сербия Сербия 3
Нидерланды Нидерланды 1
20 октября
Сербия Сербия 3
Италия Италия 2
Третье место
19 октября 20 октября
Китай Китай 2 Нидерланды Нидерланды 0
Италия Италия 3 Китай Китай 3


Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.10 Сербия Сербия 3:1 Нидерланды Нидерланды 25:22 26:28 25:19 25:23 Отчёт
Китай Китай 2:3 Италия Италия 18:25 25:21 16:25 31:29 15:17 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
20.10 Нидерланды Нидерланды 0:3 Китай Китай 22:25 19:25 14:25 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 5 Очки
1 Буша Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 6 (3, 2, 1)
4 Живкович
6 Малешевич
9 Михайлович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 19 (18, 1, 0)
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (4, 2, 2)
11 Велькович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 10 (8, 1, 1)
12 Пушич (л)
13 Белица
14 Алексич
15 Стеванович Regular quadrilateral.svg
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 10 (7, 3, 0)
17 Попович (л) L L L L L
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 26 (23, 1, 2)
19 Миленкович
Тренер — Терзич


Сербия Италия
109 Очки 95
63 Атака 60
10 Блок 7
6 Подача 4
30 Ошибки соперника 24

Судьи:
Словакия Юрай Мокры,
Соединённые Штаты Америки Патрисия Рольф.
Время матча — 1:56 (25+23+26+25+17).
20 октября 2018
Иокогама. «Yokohama Arena»
11500 зрителей.
Отчёт P2 , Match Info

Игрок 1 2 3 4 5 Очки
1 Ортолани
3 Камби Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
5 Малинов Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 0, 1)
6 Ди Дженнаро (л) L L L L L
7 Нвакалор (л)
10 Кирикелла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (3, 0, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 9 (6, 2, 1)
13 Фар
14 Пьетрини Regular quadrilateral.svg
15 Лубиан
16 Л.Бозетти Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 14 (12, 2, 0)
17 Силла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 10 (8, 1, 0)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 33 (30, 2, 1)
20 Паррокьяле
Тренер — Маццанти

Итоги

Положение команд

Место Команда
1 Сербия Сербия
2 Италия Италия
3 Китай Китай
4 Нидерланды Нидерланды
5 Соединённые Штаты Америки США
6 Япония Япония
7 Бразилия Бразилия
8 Россия Россия
9 Доминиканская Республика Доминиканская Республика
10 Турция Турция
11 Германия Германия
12 Болгария Болгария
13 Таиланд Таиланд
14 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико
15 Азербайджан Азербайджан
16 Мексика Мексика
17 Республика Корея Республика Корея
18 Канада Канада
19 Аргентина Аргентина
20 Кения Кения
21 Камерун Камерун
22 Куба Куба
23 Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго
24 Казахстан Казахстан

Призёры

Med 1.png Сербия Сербия : Бьянка Буша , Бояна Живкович , Тияна Малешевич , Бранкица Михайлович , Майя Огненович , Стефана Велькович , Теодора Пушич , Ана Белица , Майя Алексич , Йована Стеванович , Милена Рашич , Сильвия Попович , Тияна Бошкович , Бояна Миленкович . Главный тренер — Зоран Терзич .

Med 2.png Италия Италия : Серена Ортолани , Карлотта Камби , Офелия Малинов , Моника Ди Дженнаро , Сильвия Нвакалор , Кристина Кирикелла , Анна Данези , Сара Фар , Елена Пьетрини , Марина Лубиан , Лючия Бозетти , Мирьям Силла , Паола Эгону , Беатриче Паррокьяле . Главный тренер — Давиде Маццанти .

Med 3.png Китай Китай : Юань Синьюэ , Чжу Тин , Ян Ханъюй , Ху Минъюань ,Гун Сянъюй , Цзэн Чуньлэй , Чжан Чаннин , Лю Сяотун , Яо Ди , Ли Инъин , Линь Ли , Дин Ся , Янь Ни , Ван Мэнцзе . Главный тренер — Лан Пин .

Индивидуальные призы

Сербия Тияна Бошкович
  • Лучшая связующая
Италия Офелия Малинов
  • Лучшие центральные блокирующие
Китай Янь Ни
Сербия Милена Рашич
  • Лучшая диагональная
Италия Паола Эгону
  • Лучшие доигровщицы
Италия Мирьям Силла
Китай Чжу Тин
  • Лучшая либеро
Италия Моника Ди Дженнаро

См. также

Примечания

Ссылки