World Volleyball Grand Prix 2003

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Grand Prix 2003
FIVB World Grand Prix 2003
Trávení času 21. července – 3. srpna 2003
Počet zúčastněných 12
Stadiony 3
Nejlepší místa
Vítěz Čína Čína
Druhé místo Rusko Rusko
Třetí místo USA USA
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 45
Nejlepší hráč Itálie Paola Cardullo

11. Grand Prix - mezinárodní volejbalový turnaj mezi ženskými reprezentačními týmy - se konal od 21. července do 3. srpna 2003 ve třech městech Itálie za účasti 12 týmů. Vítězem turnaje se poprvé v historii stal čínský tým .

Zúčastněné týmy

Itálie - tým hostitelské země;
Rusko , Čína , Německo , Brazílie , Japonsko , USA , Kuba , Thajsko - účastníci předchozího losování ;
Nizozemsko , Jižní Korea , Kanada – na pozvání FIVB .

Systém kreslení

V souvislosti s epidemií SARS, která postihla země východní Asie v roce 2003, bylo rozhodnuto přenést soutěže World Grand Prix do Evropy. Na rozdíl od předchozích turnajů se Grand Prix 2003 konala pouze v jedné zemi – Itálii.

12 zúčastněných týmů v přípravné fázi je rozděleno do dvou skupin. Tři nejlepší týmy postoupily do finále, kde se utkaly o konečné umístění systémem každý s každým.

Předběžná fáze

21.–26. července

Skupina A

M Příkaz 1 2 3 4 5 6 A PROTI NS C/P Ó
1 vlajka USA USA 3:0 2:3 3:1 3:0 3:2 5 4 1 14:6 devět
2 Nizozemská vlajka Holandsko 0:3 3:2 3:2 3:2 3:0 5 4 1 12:9 devět
3 Vlajka Itálie Itálie 3:2 2:3 3:1 2:3 2:3 5 2 3 12:12 7
4 Vlajka Německa Německo 1:3 2:3 1:3 3:1 3:1 5 2 3 10:11 7
5 Vlajka Kuby Kuba 0:3 2:3 3:2 1:3 3:2 5 2 3 9:13 7
6 Japonská vlajka Japonsko 2:3 0:3 3:2 1:3 2:3 5 1 4 8:14 6

21. července

Joya del Colle
Nizozemsko - Japonsko 3:0 (25:16, 25:18, 25:19); Itálie - Německo 3:1 (24:26, 25:22, 25:19, 25:22); USA - Kuba 3:0 (25:22, 25:19, 25:14).

22. července

Joya del Colle
USA - Japonsko 3:2 (24:26, 25:17, 25:15, 23:25, 15:12); Německo - Kuba 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:16); Nizozemsko - Itálie 3:2 (16:25, 25:20, 27:25, 15:25, 15:8).

23. července

Joya del Colle
USA - Nizozemsko 3:0 (25:23, 25:20, 25:15); Německo - Japonsko 3:1 (25:13, 17:25, 26:24, 25:21).
Matera
Kuba - Itálie 3: 2 (16:25, 22:25, 27:25, 25:20, 15:12).

25. července

Joya del Colle
Nizozemsko - Kuba 3:2 (23:25, 19:25, 25:23, 25:16, 15:13); USA - Německo 3:1 (25:21, 25:25:20, 17:25, 33:31); Japonsko - Itálie 3:2 (23:25, 16:25, 25:21, 26:24, 15:10).

26. července

Joya del Colle
Kuba - Japonsko 3: 2 (18:25, 25:18, 25:20, 19:25, 15:13); Nizozemsko - Německo 3:2 (25:21, 26:28, 22:25, 25:21, 15:13).
Matera
Itálie - USA 3: 2 (23:25, 20:25, 25:23, 25:15, 15: 9).

Skupina B

M Příkaz 1 2 3 4 5 6 A PROTI NS C/P Ó
1 Vlajka Korejské republiky Jižní Korea 3:1 0:3 3:0 3:0 3:1 5 4 1 12:5 devět
2 ruská vlajka Rusko 1:3 3:1 3:2 3:0 3:0 5 4 1 13:6 devět
3 Vlajka Čínské lidové republiky Čína 3:0 1:3 1:3 3:0 3:0 5 3 2 11:6 osm
4 Brazilská vlajka Brazílie 0:3 2:3 3:1 3:0 3:0 5 3 2 11:7 osm
5 Thajská vlajka Thajsko 0:3 0:3 0:3 0:3 3:1 5 1 4 3:13 6
6 Vlajka Kanady Kanada 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 5 0 5 2:15 5

21. července

Matera
Brazílie - Thajsko 3:0 (25:10, 25:17, 25:11); Čína - Kanada 3:0 (25:22, 25:14, 25:15); Jižní Korea - Rusko 3:1 (25:19, 19:25, 25:18, 31:29).

22. července

Matera
Rusko - Thajsko 3:0 (25:18, 25:21, 25:19); Brazílie - Kanada 3:0 (25:23, 25:18, 25:20); Čína - Jižní Korea 3:0 (29:27, 25:8, 25:23).

23. července

Matera
Jižní Korea - Kanada 3:1 (25:18, 18:25, 25:13, 25:23); Rusko - Brazílie 3:2 (25:16, 20:25, 25:17, 21:25, 15:13);
Joya del Colle
Čína - Thajsko 3:0 (25:11, 25:22, 25:10).

25. července

Matera
Rusko - Kanada 3:0 (25:17, 25:17, 25:14); Jižní Korea - Thajsko 3:0 (25:21, 25:13, 25:10); Brazílie - Čína 3:1 (25:22, 17:25, 26:24, 25:18).

26. července

Matera
Thajsko - Kanada 3:1 (28:26, 25:18, 20:25, 25:22); Jižní Korea - Brazílie 3: 0 (25:20, 25:21, 25:18);
Joya del Colle
Rusko - Čína 3:1 (25:23, 21:25, 25:19, 28:26).

Poslední stadium

28. července – 3. srpna.
M Příkaz 1 2 3 4 5 6 A PROTI NS C/P Ó
1 Vlajka Čínské lidové republiky Čína 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0 5 5 0 15:2 deset
2 ruská vlajka Rusko 0:3 3:1 3:0 3:1 3:0 5 4 1 12:5 devět
3 vlajka USA USA 0:3 1:3 3:0 3:0 3:0 5 3 2 10:6 osm
4 Nizozemská vlajka Holandsko 1:3 0:3 0:3 3:2 3:2 5 2 3 7:13 7
5 Vlajka Itálie Itálie 1:3 1:3 0:3 2:3 3:1 5 1 4 7:13 6
6 Vlajka Korejské republiky Jižní Korea 0:3 0:3 0:3 2:3 1:3 5 0 5 3:15 5

28. července

Joya del Colle
Nizozemsko - Itálie 3:2 (23:25, 23:25, 36:34, 26:24, 19:17).
Matera
Rusko - Jižní Korea 3: 0 (25:15, 25:23, 25:16); Čína - USA 3:0 (25:21, 26:24, 28:26).

29. července

Joya del Colle
Rusko - Nizozemsko 3:0 (25:22, 25:18, 25:15); Čína - Jižní Korea 3:0 (25:17, 25:14, 25:23).
Matera
USA - Itálie 3:0 (25:19, 25:19, 26:24).

30. července

Joya del Colle
Čína - Itálie 3:1 (25:22, 23:25, 25:15, 25:20).
Matera
Rusko - USA 3:1 (25:19, 21:25, 25:21, 25:17); Nizozemsko - Jižní Korea 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:20, 22:20).

2. srpna

Andria
Čína - Nizozemsko 3:1 (25:19, 25:20, 25:27, 25:17); Rusko - Itálie 3:1 (20:25, 25:15, 25:20, 25:17); USA - Jižní Korea 3:0 (30:28, 25:21, 25:17).

3. srpna

Andria
USA - Nizozemsko 3:0 (25:22, 25:20, 28:26); Itálie - Jižní Korea 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:13); Čína - Rusko 3:0 (25:22, 28:26, 25:21).

Výsledky

Čínský národní tým – vítěz Grand Prix 2003

Pozice týmů

Zlatá medaile icon.svg Čína Čína
Stříbrná medaile icon.svg Rusko Rusko
Bronzová medaile icon.svg USA USA
4. Holandsko Holandsko
5. Itálie Itálie
6. Korejská republika Jižní Korea
7-8. Brazílie Brazílie
7-8. Německo Německo
9-10. Japonsko Japonsko
9-10. Thajsko Thajsko
11-12. Kuba Kuba
11-12. Kanada Kanada

Ocenění

Med 1.png Čína Čína : Feng Kun , Yang Hao , Liu Yan'an , Chu Jinling, Li Shan , Zhou Sukhong , Zhao Ruirui , Zhang Yuehong , Chen Jing , Song Nina , Wang Ling , Zhang Na . Hlavním trenérem je Chen Zhonghe .

Med 2.png Rusko Rusko : Tatiana Gorshkova , Irina Tebenikhina , Anastasia Belikova , Olga Fateeva , Natalia Safronova , Evgenia Artamonova , Elizaveta Tishchenko , Olga Chukanova , Jekaterina Gamova , Marina Sheshenina , Elena Plotnikova , Elena Sennikova . Hlavním trenérem je Nikolay Karpol .

Med 3.png USA USA : Prikeba Phipps, Daniel Scott, Tayyba Haniff, Lindsay Berg, Stacy Sykora, Heather Bone, Elisha Thomas, Tara Cross-Battle, Logan Tom, Sara Noriega, Nancy Metcolf. Hlavním trenérem je Toshiaki Yoshida.

Individuální ceny

MVP : Vlajka Itálie Paola Cardullo
Nejlepší vpřed ruská vlajka Elizaveta Tiščenko
Nejlepší blokátor : ruská vlajka Anastasia Beliková
Nejlepší porce : Vlajka Čínské lidové republiky Yang Hao
Nejproduktivnější : ruská vlajka Jekatěrina Gamová

Odkazy