World Volleyball Grand Prix 2011

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Grand Prix 2011
FIVB World Grand Prix 2011
Trávení času 5. – 28. srpna 2011
Počet zúčastněných 16
Stadiony 12
místo FIVB.org
Nejlepší místa
Vítěz USA USA
Druhé místo Brazílie Brazílie
Třetí místo Srbsko Srbsko
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 90
Nejlepší hráč USA Destiny Hooker

19. ročník Grand Prix - mezinárodní volejbalový turnaj mezi ženskými reprezentačními týmy - se konal od 3. do 28. srpna 2011 ve 12 městech 6 zemí za účasti 16 týmů. Poslední etapa se konala v čínském městě Macao . Vítězem turnaje se počtvrté v historii a podruhé za sebou stal tým USA .

Účastníci

Prefabrikovaný Jak byly vybrány Předchozí účast
Argentina Argentina po výsledcích Panamerického poháru 2010 nezúčastnil
Brazílie Brazílie po výsledcích Panamerického poháru 2010 1993 - 1996 , 1998 - 2010
Německo Německo podle výsledků evropské kvalifikace 1993 - 1995 , 2001 - 2005 , 2008 - 2010
Dominikánská republika Dominikánská republika po výsledcích Panamerického poháru 2010 2004, - 2010
Itálie Itálie podle výsledků evropské kvalifikace 1994 , roku 1997 - 2000 , 2003, - rok 2008 2010
Kazachstán Kazachstán na základě asijsko-africké kvalifikace 2007 , 2008
Čína Čína kvalifikované automaticky 1993 o - 2010
Kuba Kuba po výsledcích Panamerického poháru 2010 1993 o - rok 2008
Peru Peru po výsledcích Panamerického poháru 2010 1994
Polsko Polsko kvalifikované automaticky 2004, - 2010
Rusko Rusko podle výsledků evropské kvalifikace 1993 - 2004 , 2006 , 2007 , 2009
Srbsko Srbsko vítěz Euroligy 2010 nezúčastnil
USA USA po výsledcích Panamerického poháru 2010 1993 - 1998 , 2000 - 2010
Thajsko Thajsko po výsledcích Asijského poháru 2010 2002, - 2006 , rok 2008 - 2010
Korejská republika Korejská republika po výsledcích Asijského poháru 2010 1993 - 2001 , 2003 - 2007 , 2009
Japonsko Japonsko kvalifikované automaticky 1993 o - 2010

Kvalifikace

Systém kreslení

V přípravné fázi týmy hrály podle cestovního systému. V každém kole (byly celkem tři) byly týmy rozděleny do čtyř a v nich pořádaly jednokolové turnaje. Všechny výsledky šly do celkového pořadí. V závěrečných fázích se hraje s Čínou a nejlepšími sedmi týmy z předkola.

Za vítězství se skóre 3: 0 a 3: 1 obdrží týmy 3 body, za vítězství 3: 2 - 2 body každý, za porážky 2: 3 - 1 bod každý, za porážky 0: 3 a 1: 3 - 0 .

Předběžná fáze

5.–21. srpna

Turnajová tabulka

M Příkaz A PROTI NS 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 Sady O +/- Ó
1 Brazilská vlajka Brazílie devět devět 0 7 2 0 0 0 0 27:2 722/514 27
2 vlajka USA USA devět osm 1 7 0 1 0 1 0 25:5 708/559 23
3 ruská vlajka Rusko devět 7 2 5 1 1 1 0 1 23:9 751/626 21
4 Srbská vlajka Srbsko devět 6 3 4 2 0 2 1 0 23:11 762/700 dvacet
5 Vlajka Itálie Itálie devět 7 2 2 3 2 0 1 1 22:13 804/718 19
6 Japonská vlajka Japonsko devět 6 3 4 2 0 0 0 3 18:11 664/645 osmnáct
7 Vlajka Čínské lidové republiky Čína devět 6 3 4 1 1 0 1 2 19:12 702/669 17
osm Thajská vlajka Thajsko devět 5 4 3 1 1 1 0 3 17:15 695/693 15
devět Vlajka Korejské republiky Jižní Korea devět 5 4 2 1 2 0 0 4 15:17 708/723 13
deset vlajka Polska Polsko devět 4 5 3 1 0 1 2 2 16:16 733/727 13
jedenáct Vlajka Kuby Kuba devět 2 7 2 0 0 3 3 1 15:21 748/814 devět
12 Vlajka Dominikánské republiky Dominikánská republika devět 3 6 0 1 2 1 2 3 13:23 767/829 osm
13 Vlajka Německa Německo devět 2 7 1 1 0 1 2 4 10:22 670/729 7
čtrnáct Argentinská vlajka Argentina devět 2 7 0 0 2 0 1 6 7:25 622/752 4
15 Vlajka Kazachstánu Kazachstán devět 0 devět 0 0 0 2 1 6 5:27 613/757 2
16 vlajka peru Peru devět 0 devět 0 0 0 0 1 osm 1:27 482/690 0

1. kolo

5.–7. srpna

Skupina A

Polsko Bydgoszcz

5.08 : Polsko 3:0 Argentina (25:20, 25:17, 25:22) Itálie - Dominikánská republika 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:17).
6.08 : Dominikánská republika 3: 2 Polsko (21:25, 25:17, 26:24, 23:25, 18:16); Itálie - Argentina 3:1 (25:17, 23:25, 25:20, 25:18).
7. srpna : Itálie 3-1 Polsko (25:12, 21:25, 26:24, 25:14) Argentina - Dominikánská republika 3: 2 (20:25, 25:22, 25:19, 23:25, 15:12).

Skupina B

Thajsko Nakhon Pathom

5.08 : Rusko 3-1 Kuba (24:26, 25:18, 25:23, 25:20); Thajsko - Peru 3:0 (25:20, 25:13, 25:16).
6.08 : Rusko 3:0 Peru (25:12, 25:9, 25:14) Thajsko - Kuba 3:2 (23:25, 17:25, 28:26, 25:23, 15:10).
7/08 : Kuba 3:0 Peru (26:24, 25:19, 25:22) Rusko - Thajsko 3:0 (25:18, 25:19, 27:25).

Skupina C

Korejská republika Pusan

5.08 : Brazílie 3:0 Japonsko (25:18, 25:16, 25:21) Jižní Korea - Německo 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:20).
6/08 : Japonsko 3-0 Jižní Korea (25:20, 25:21, 25:22) Brazílie - Německo 3:1 (25:21, 23:25, 25:15, 25:23).
7/08 : Brazílie 3-0 Jižní Korea (25:17, 25:20, 25:22) Japonsko - Německo 3:0 (25:22, 25:13, 25:19).

Skupina D

Čína Lohe

5.08 : USA 3-2 Srbsko (25:22, 25:19, 23:25, 20:25, 15:10); Čína - Kazachstán 3:0 (25:18, 25:23, 25:16).
6.08 : USA 3:0 Kazachstán (25:15, 25:21, 25:12); Srbsko - Čína 3:1 (25:21, 23:25, 25:21, 25:18).
08/07 : USA 3:0 Čína (25:20, 25:17, 25:16); Srbsko - Kazachstán 3: 0 (25:19, 25:15, 25:22).

2. kolo

12.–14. srpna

Skupina E

Polsko Zielona Gora
8/12 : Polsko 3:0 Argentina (25:20, 25:20, 25:23) Jižní Korea - Kuba 3:2 (17:25, 25:16, 25:17, 23:25, 15:12).
13. srpna : Jižní Korea 3:0 Polsko (25:21, 34:32, 25:23) Argentina - Kuba 3:2 (25:19, 15:25, 20:25, 25:18, 16:14).
08/14 : Polsko 3-1 Kuba (25:15, 25:21, 23:25, 25:21) Jižní Korea - Argentina 3:0 (25:22, 25:16, 25:21).

Skupina F

Kazachstán Alma-Ata

12.08 : Itálie - Kazachstán 3: 2 (22:25, 22:25, 25:19, 25:19, 15:; Brazílie - Thajsko 3: 0 (25:16, 25:23, 25:16).
13. srpna : Brazílie 3:0 Kazachstán (25:14, 25:18, 25:20) Itálie - Thajsko 3:2 (24:26, 19:25, 25:22, 25:15, 17:15).
08/14 : Thajsko 3:0 Kazachstán (26:24, 25:23, 25:21); Brazílie - Itálie 3:1 (25:23, 14:26, 25:18, 25:18).

Skupina G

Čína Quanzhou

08/12 : Rusko 3-0 Německo (25:18, 25:19, 25:21) Čína - Peru 3:0 (25:16, 25:20, 25:13).
13.08 : Rusko 3:0 Peru (25:20, 25:17, 25:17); Čína - Německo 3:2 (14:25, 22:25, 25:23, 25:21, 20:18).
8/14 : Německo 3:0 Peru (25:23, 25:15, 25:18) Rusko - Čína 3:0 (25:22, 25:23, 25:20).

Skupina H

Japonsko Komaki

12/08 : USA 3:0 Dominikánská republika (25:22, 25:22, 25:10) Japonsko - Srbsko 3:1 (25:16, 25:21, 17:25, 25:21).
13/08 : Srbsko 3:0 Dominikánská republika (25:17, 25:20, 25:22) USA - Japonsko 3:0 (25:22, 25:14, 25:18).
08/14 : Japonsko 3-1 Dominikánská republika (25:22, 26:24, 23:25, 25:20) Srbsko - USA 3:1 (25:12, 17:25, 25:23, 25:15).


3. kolo

19.–21. srpna

Skupina I

Čína Hongkong

08.19 : Polsko 3:0 Kazachstán (25:20, 25:12, 25:20); Čína - Dominikánská republika 3: 0 (26:24, 25:22, 25:18).
08/20 : Dominikánská republika 3-1 Polsko (24:26, 28:26, 26:24, 25:17) Čína - Kazachstán 3:1 (25:16, 19:25, 25:20, 25:21).
08.21 : Dominikánská republika - Kazachstán 3: 2 (15:25, 27:25, 21:25, 25:15, 15: 9); Čína - Polsko 3:0 (25:20, 25:17, 25:22).

Skupina J

Čína Hongkong

8/19 : Itálie 3:0 Peru (25:18, 25:16, 25:18) USA - Německo 3:0 (25:10, 25:18, 25:23).
08/20 : Německo 3-1 Peru (25:14, 20:25, 25:19, 25:18) USA - Itálie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18).
21. 8. : USA 3:0 Peru (25:13, 25:18, 25:15) Itálie - Německo 3:0 (25:15, 25:22, 25:23).

Skupina K

Thajsko Bangkok

8/19 : Brazílie 3:0 Kuba (25:18, 25:13, 25:12) Thajsko - Argentina 3:0 (25:23, 25:15, 25:14).
20. 8. : Brazílie 3:0 Argentina (25:17, 25:15, 25:8) Thajsko - Kuba 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:13).
21. 8. : Kuba 3:0 Argentina (26:24, 25:23, 25:18) Brazílie - Thajsko 3:0 (25:16, 25:12, 25:18).

Skupina L

Japonsko Tokio

08.19 : Jižní Korea - Rusko 3: 2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:23, 15:11); Srbsko - Japonsko 3:0 (25:20, 25:22, 25:18).
08.20 : Rusko - Srbsko 3:2 (25:13, 21; 25, 22:25, 25:17, 15:8); Japonsko - Jižní Korea 3:0 (25:19, 25:22, 29:27).
21. 8. : Srbsko 3:0 Jižní Korea (25:18, 25:16, 25:23) Japonsko - Rusko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19).

Poslední stadium

24.–28. srpna. Čína Macao .

Účastníci - Čína a nejlepších sedm týmů z přípravné fáze.

Skupinové kolo

V závorce ve sloupci B (výhry) - počet vítězství se skóre 3: 2, ve sloupci P (porážky) - porážky 2: 3.

Skupina A

M Příkaz 1 2 3 4 A PROTI NS C/O C/P Ó
1 Srbská vlajka Srbsko 3:1 3:0 3:2 3 3 (1) 0 281:252 9:3 osm
2 ruská vlajka Rusko 1:3 3:1 3:0 3 2 1 259:234 7:4 6
3 Thajská vlajka Thajsko 0:3 1:3 3:1 3 1 2 246:250 4:7 3
4 Vlajka Čínské lidové republiky Čína 2:3 0:3 1:3 3 0 3 (1) 230:280 3:9 1
24. srpna : Rusko - Thajsko 3: 1 (25:18, 25:22, 25:27, 25:17); Srbsko - Čína 3:2 (20:25, 25:18, 23:25, 25:16, 18:16).
25. srpna : Srbsko - Rusko 3:1 (20:25, 25:17, 25:21, 25:21); Thajsko - Čína 3:1 (25:12, 25:21, 19:25, 25:17).
26. srpna : Srbsko 3:0 Thajsko (25:23, 25:22, 25:23) Rusko - Čína 3:0 (25:21, 25:11, 25:23).

Skupina B

M Příkaz 1 2 3 4 A PROTI NS C/O C/P Ó
1 Brazilská vlajka Brazílie 3:1 3:0 3:0 3 3 0 248:200 9:1 devět
2 vlajka USA USA 1:3 3:0 3:2 3 2 (1) 1 273:261 7:5 5
3 Japonská vlajka Japonsko 0:3 0:3 3:0 3 1 2 197: 215 3:6 3
4 Vlajka Itálie Itálie 0:3 2:3 0:3 2 0 3 (1) 216:258 2:9 1
24. srpna : USA 3:0 Japonsko (25:22, 25:17, 25:23) Brazílie - Itálie 3:0 (25:16, 25:17, 25:17).
25. srpna : USA - Itálie 3: 2 (25:19, 21:25, 22:25, 25:22, 15:10); Brazílie - Japonsko 3:0 (25:17, 25:22, 25:21).
26. srpna : Brazílie 3-1 USA (22:25, 26:24, 25:21, 25:20) Japonsko - Itálie 3:0 (25:23, 25:23, 25:19).

Klasifikační zápasy

27. srpna

Za 7. místo

Itálie - Čína 3:2 (25:13, 14:25, 22:25, 25:16, 15:10).

Za 5. místo

Japonsko – Thajsko 3:0 (25:14, 25:23, 25:23).

Play-off

Semifinále

27. srpna

Brazílie - Rusko 3:0 (26:24, 25:17, 25:23).
USA - Srbsko 3:0 (25:22, 25:20, 25:21).

Zápas o 3. místo

28. srpna

Srbsko - Rusko 3:0 (25:21, 25:20, 25:16).

Finále

28. srpna 2011
USA 3:0 Brazílie
Lindsay Berg (1)
Heather Bone (7)
Jordan Larson (11)
Logan Tom (14)
Folluke Akinreidue (7)
Destiny Hooker (16)
Nicole Davis (l)
Elisha Glass
Kimberly Glass
Cíle Fabiana (3)
Dani Lins
Taisa (9)
Natalia (11)
Sheila (10)
Fernanda (8)
Fabi (L)
Sassa
Fabiola
tandara (2)
Macao
Macao Východoasijské hry Dome
Diváci: 4580
Počet party - 26:24, 25:20, 25:21 . Čas zápasu - 1 hodina 32 minut.

Výsledky

Pozice týmů

Zlatá medaile icon.svg USA USA devět. Korejská republika Korejská republika
Stříbrná medaile icon.svg Brazílie Brazílie deset. Polsko Polsko
Bronzová medaile icon.svg Srbsko Srbsko jedenáct. Kuba Kuba
4. Rusko Rusko 12. Dominikánská republika Dominikánská republika
5. Japonsko Japonsko 13. Německo Německo
6. Thajsko Thajsko čtrnáct. Argentina Argentina
7. Itálie Itálie 15. Kazachstán Kazachstán
osm. Čína Čína 16. vlajka peru Peru

Ocenění

Med 1.png vlajka USA USA [1] : Lindsay Berg , Nicole Davis , Heather Bone, Alisha Glass , Jennifer Tamas, Kimberly Glass , Jordan Larson , Nancy Metcolf, Logan Tom, Foluke Akinradevo , Megan Hodge, Destiny Hooker (v přípravných zápasech hrála i Tamari Miyashiro )... Hlavní trenér - Hugh McCutchen .

Med 2.png Brazilská vlajka Brazílie [2] : Fabiana Marcelino Claudino (Fabiana) , Jusseli Cristina Silva Barreto (Jusseli), Daniel Rodrigis Lins (Dani Lins) , Paula Markis Pekeno (Paula) , Adenizia Ferreira Silva (Adenizia) , Taisa Daher di Menezis (Taisa) , Marianne Steinbrecher (Marie) , Velissa di Sousa Gonzaga (Sassa) , Natalia Ziglio Pereira (Natalia) , Sheila Tavares di Castro (Sheila) , Fabiana Alvin de Oliveira (Fabi) , , Fernanda Garay Rodrigis (Fe Garay di ) (Fe. Josefabio Fago) ), Tandara Kaishet (Tandara) . Hlavním trenérem je Jose Roberto Guimaraes (Ze Roberto) .

Med 3.png Srbská vlajka Srbsko [3] : Jovana Brakocevic , Sanya Malagurski , Natasha Krsmanovic , Tiyana Malesevic , Brigitka Molnar, Ana Antonievich, Jovana Vesovic , Maya Ognenovic , Elena Nikolic , Nadja Ninkovic , Milena Rashic , Suzana Chebich hrála zápasy přípravné fáze také Anaze Silvia Popovich ). Hlavním trenérem je Zoran Terzic .

Individuální ceny

MVP : USA Destiny Hooker [4]
Nejlepší vpřed Srbsko Milena Rašicová
Nejlepší blokař: Rusko Julia Morozová
Nejlepší porce: Brazílie Taisa
Nejlepší v obraně: Brazílie Fabi
Nejlépe přijaté: Brazílie Fe Garay
Nejlepší pořadač: Brazílie Dani Lins
Nejlepší libero: Rusko Viktorie Kuzyakina
Nejproduktivnější: Srbsko Jovana Brakočevič

ruský tým

ruská vlajka Maria Borisenko , Lesya Machno , Maria Perepyolkina , Victoria Kuzyakina , Olga Bukreeva , Natalia Goncharova , Olga Fateeva , Yulia Morozova , Jekaterina Gamova , Vera Ulyakina , Evgenia Startseva , Julia Merkulova , Anna Matienko ( Ekavater také hrála přípravné zápasy). Hlavním trenérem je Vladimir Kuzjutkin .

Odkazy