World Volleyball Grand Prix 2014

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Grand Prix 2014
FIVB World Grand Prix 2014
Trávení času 25. července24. srpna
Počet zúčastněných 28
Stadiony 21
Oficiální stránka FIVB.org
Konečné umístění
Mistr Brazílie Brazílie
Stříbrný medailista Japonsko Japonsko
Bronzový medailista Rusko Rusko
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 137
Účast 407 714 (2 976 na hru)
Hráč turnaje Japonsko Yuko Sano

Losování XXII. Grand Prix se konalo od 25. července do 24. srpna 2014 za účasti týmů z 28 zemí. Brazilský národní tým se stal po desáté vítězem Grand Prix.

Účastníci a systém soutěže

Dne 2. prosince 2013 bylo na Grand Prix Council v Lausanne rozhodnuto o navýšení počtu účastníků turnaje z 20 na 28 národních týmů. Týmy jsou rozděleny do tří divizí v závislosti na postavení ve světovém žebříčku a aktuálním poměru sil ve světovém volejbale. Debutanty Grand Prix byly týmy Austrálie, Belgie, Keni, Mexika a Chorvatska.

Účastníci Grand Prix-2014 [1]
První divize Druhá divize Třetí divize

Brazílie Brazílie (1)
USA Spojené státy americké (2)
Japonsko Japonsko (3)
Itálie Itálie (4)
Čína Čína (5)
Rusko Rusko (6)
Srbsko Srbsko (7)
Dominikánská republika Dominikánská republika (8)
Německo Německo (9)
Korejská republika Korea, Republika (10)
krocan Turecko (11)
Thajsko Thajsko (12)

Peru Peru (15)
Polsko Polsko (15)
Portoriko Portoriko (17)
Argentina Argentina (18)
Holandsko Nizozemsko (18)
Kanada Kanada (20)
Kuba Kuba (21)
Belgie Belgie (22)

Keňa Keňa (13)
Alžírsko Alžírsko (14)
Kazachstán Kazachstán (23)
Chorvatsko Chorvatsko (24)
čeština Česká republika (25)
Mexiko Mexiko (28)
Bulharsko Bulharsko (35)
Austrálie Austrálie (100)

V mezikontinentálním kole odehrálo 12 týmů první („elitní“) divize 9 jednokolových turnajů ve skupinách po čtyřech týmech během 3 herních víkendů. Výsledky zápasů se započítávaly do celkového pořadí. Účastníky finálového kola, které se konalo systémem každý s každým, byla japonská reprezentace jako jeho pořadatel, 4 nejsilnější národní týmy I. ligy a vítěz „Final Four“ II.

Druhou a třetí ligu hrálo 8 týmů. Mezikontinentální kola probíhala podle podobného schématu - formou jednokolových turnajů ve dvou čtyřech, ale pokud byly 3 herní víkendy ve druhé divizi, tak ve třetí - pouze 2. Do finálových fází se dostaly po 4 týmech , včetně pořadatelů [2] [3] ...

Mezikontinentální kolo

První divize

Turnajová tabulka

Brýle Zápasy Sady Kuličky
A v ( 3:2 ) P ( 2:3 ) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Brazílie Brazílie 26 devět 9 (1) 0 (0) 27 3 9 000 748 570 1,312
2. Čína Čína 17 devět 50) 4 (2) 21 15 1 400 829 773 1,072
3. krocan krocan 16 devět 6 (3) 3 (1) 22 17 1,294 883 868 1,017
4. Rusko Rusko 16 devět 50) 4 (1) 19 16 1,188 807 777 1,039
5. USA USA 15 devět 5 (2) 4 (2) dvacet osmnáct 1.111 850 817 1 040
6. Srbsko Srbsko 13 devět 4 (1) 5 (2) osmnáct osmnáct 1 000 806 790 1 020
7. Japonsko Japonsko 13 devět 4 (1) 5 (2) 17 dvacet 0,850 784 831 0,943
osm. Korejská republika Korejská republika 13 devět 4 (0) 5 (1) 16 19 0,842 753 810 0,930
devět. Itálie Itálie 12 devět 5 (3) 4 (0) osmnáct osmnáct 1 000 769 780 0,986
deset. Německo Německo 12 devět 4 (1) 5 (1) 16 osmnáct 0,889 761 786 0,968
jedenáct. Thajsko Thajsko 6 devět 2 (1) 7 (1) jedenáct 24 0,458 712 808 0,881
12. Dominikánská republika Dominikánská republika 3 devět jedenáct) 8 (1) 7 26 0,269 689 781 0,882

Výsledek

Skupina A ( Ankara )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.08 USA USA 1:3 Rusko Rusko 25:22 18:25 20:25 20:25 P2
krocan krocan 3:0 Japonsko Japonsko 29:27 25:19 25:21 P2
2.08 Rusko Rusko 3:1 Japonsko Japonsko 25:23 25:13 24:26 25:18 P2
krocan krocan 3:2 USA USA 25:21 27:29 25:21 20:25 15:12 P2
3.08 Japonsko Japonsko 2:3 USA USA 27:25 17:25 22:25 26:24 11:15 P2
krocan krocan 3:2 Rusko Rusko 25:23 29:27 14:25 18:25 15:10 P2
Skupina B ( Hwaseong )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.08 Srbsko Srbsko 3:0 Německo Německo 26:24 25:20 25:15 P2
Korejská republika Korejská republika 3:1 Thajsko Thajsko 23:25 25:22 25:16 25:20 P2
2.08 Korejská republika Korejská republika 3:1 Německo Německo 21:25 25:20 25:22 25:21 P2
Srbsko Srbsko 2:3 Thajsko Thajsko 19:25 25:18 25:20 19:25 13:15 P2
3.08 Korejská republika Korejská republika 1:3 Srbsko Srbsko 22:25 24:26 25:21 9:25 P2
Thajsko Thajsko 0:3 Německo Německo 21:25 22:25 21:25 P2
Skupina C ( Sassari )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
1.08 Brazílie Brazílie 3:1 Čína Čína 25:21 23:25 25:17 25:16 P2
Itálie Itálie 3:0 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:18 25:23 25:15 P2
2.08 Čína Čína 3:0 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:18 25:21 25:23 P2
Brazílie Brazílie 3:0 Itálie Itálie 25:21 25:16 25:15 P2
3.08 Dominikánská republika Dominikánská republika 0:3 Brazílie Brazílie 24:26 19:25 18:25 P2
Itálie Itálie 3:2 Čína Čína 25:18 18:25 25:22 18:25 15:10 P2
Skupina D ( Sao Paulo )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
8.08 Rusko Rusko 1:3 USA USA 25:22 19:25 18:25 17:25 P2
Brazílie Brazílie 3:0 Korejská republika Korejská republika 25:16 25:12 25:15 P2
9.08 Brazílie Brazílie 3:0 Rusko Rusko 25:15 25:21 25:17 P2
USA USA 3:0 Korejská republika Korejská republika 25:15 25:17 25:16 P2
10.08 Brazílie Brazílie 3:0 USA USA 25:20 25:22 29:27 P2
Rusko Rusko 1:3 Korejská republika Korejská republika 25:21 21:25 25:27 22:25 P2
Skupina E ( Ankara )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
8.08 Srbsko Srbsko 0:3 Německo Německo 21:25 28:30 18:25 P2
krocan krocan 2:3 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:23 25:19 22:25 22:25 9:15 P2
9.08 Německo Německo 3:2 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:19 19:25 22:25 25:16 16:14 P2
krocan krocan 3:2 Srbsko Srbsko 18:25 25:19 22:25 25:20 17:15 P2
10.08 Dominikánská republika Dominikánská republika 0:3 Srbsko Srbsko 21:25 22:25 25:27 P2
krocan krocan 3:1 Německo Německo 25:15 25:19 21:25 25:20 P2
Skupina F ( Hong Kong )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
8.08 Japonsko Japonsko 2:3 Itálie Itálie 20:25 17:25 25:21 25:20 11:15 P2
Čína Čína 3:1 Thajsko Thajsko 29:27 25:18 20:25 25:15 P2
9.08 Itálie Itálie 3:0 Thajsko Thajsko 25:19 25:21 25:23 P2
Čína Čína 3:0 Japonsko Japonsko 25:16 25:14 25:22 P2
10.08 Japonsko Japonsko 3:1 Thajsko Thajsko 25:18 25:15 19:25 25:20 P2
Čína Čína 3:1 Itálie Itálie 25:20 25:18 22:25 25:16 P2
Skupina G ( Bangkok )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
15.08 Thajsko Thajsko 3:1 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:17 25:23 20:25 25:22 P2
Brazílie Brazílie 3:2 USA USA 29:31 22:25 25:22 25:19 15:9 P2
16.08 Brazílie Brazílie 3:0 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:19 25:11 29:27 P2
Thajsko Thajsko 2:3 USA USA 19:25 25:19 25:20 12:25 10:15 P2
17.08 Dominikánská republika Dominikánská republika 1:3 USA USA 21:25 25:15 19:25 27:29 P2
Thajsko Thajsko 0:3 Brazílie Brazílie 15:25 18:25 17:25 P2
Skupina H ( Kaliningrad )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
15.08 krocan krocan 1:3 Německo Německo 25:20 34:36 20:25 22:25 P2
Rusko Rusko 3:1 Itálie Itálie 25:27 25:19 25:19 25:18 P2
16.08 Itálie Itálie 3:2 Německo Německo 22:25 21:25 25:18 25:14 15:12 P2
Rusko Rusko 3:1 krocan krocan 28:26 19:25 25:21 25:15 P2
17.08 Itálie Itálie 1:3 krocan krocan 23:25 19:25 25:22 23:25 P2
Německo Německo 0:3 Rusko Rusko 25:27 24:26 24:26 P2
Skupina I ( Macao )
datum Šek Sady Zpráva
1 2 3 4 5
15.08 Japonsko Japonsko 3:1 Srbsko Srbsko 25:17 10:25 25:17 25:19 P2
Čína Čína 3:1 Korejská republika Korejská republika 24:26 25:18 25:22 25:19 P2
16.08 Japonsko Japonsko 3:2 Korejská republika Korejská republika 22:25 25:21 20:25 27:25 15:13 P2
Čína Čína 2:3 Srbsko Srbsko 26:24 26:28 25:21 20:25 15:17 P2
17.08 Korejská republika Korejská republika 3:1 Srbsko Srbsko 20:25 25:23 25:19 26:24 P2
Čína Čína 1:3 Japonsko Japonsko 20:25 22:25 25:18 26:28 P2

Nejvíce bodů

Hráč Brýle
v útoku na bloku s podáním Celkový
Korejská republika Kim Young Kun 210 13 19 242
krocan Neriman Ozsoy 142 osmnáct osm 168
Čína Zhu Ting 138 24 2 164
krocan Gozde Kyrdar-Sonsirma 139 19 3 161
Rusko Taťána Košeleva 134 19 6 159
Srbsko Brankica Michajlovič 118 17 12 147
USA Kelly Murphyová 126 15 5 146
Thajsko Onuma Sittirak 126 osm deset 144
Čína Zeng Chunlei 101 21 čtrnáct 136
Čína Hui Zhoqi 108 jedenáct 5 124

Druhá divize

Turnajová tabulka

Brýle Zápasy Sady Kuličky
A v ( 3:2 ) P ( 2:3 ) PROTI NS B: P PROTI NS B: P
1. Holandsko Holandsko 23 devět 8 (2) jedenáct) 26 7 3,714 771 644 1,197
2. Portoriko Portoriko 19 devět 7 (2) dvacet) 21 12 1,750 756 695 1,088
3. Belgie Belgie 19 devět 6 (0) 3 (1) 21 devět 2,333 714 629 1,135
4. Polsko Polsko čtrnáct devět 5 (1) 4 (0) 17 17 1 000 738 752 0,981
5. Argentina Аргентина 13 9 4 (0) 5 (1) 14 18 0,778 718 715 1,004
6. Перу Перу 9 9 3 (1) 6 (1) 12 21 0,571 713 757 0,942
7. Канада Канада 6 9 2 (1) 7 (1) 11 23 0,478 701 790 0,887
8. Куба Куба 5 9 1 (0) 8 (2) 9 24 0,375 666 795 0,838

Результаты

Группа J ( Лима )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
25.07 Польша Польша 3:1 Бельгия Бельгия 25:18 25:23 22:25 25:21 P2
Перу Перу 3:1 Канада Канада 25:21 25:18 25:27 25:16 P2
26.07 Польша Польша 3:1 Канада Канада 25:15 14:25 25:21 25:11 P2
Перу Перу 0:3 Бельгия Бельгия 21:25 14:25 19:25 P2
27.07 Бельгия Бельгия 3:0 Канада Канада 25:13 25:19 28:26 P2
Перу Перу 1:3 Польша Польша 22:25 23:25 25:21 20:25 P2
Группа K ( Каролина )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
25.07 Нидерланды Нидерланды 3:0 Куба Куба 25:11 25:13 25:20 P2
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:0 Аргентина Аргентина 25:22 25:18 25:22 P2
26.07 Куба Куба 1:3 Аргентина Аргентина 18:25 25:23 23:25 12:25 P2
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 0:3 Нидерланды Нидерланды 22:25 11:25 22:25 P2
27.07 Аргентина Аргентина 0:3 Нидерланды Нидерланды 19:25 19:25 24:26 P2
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:0 Куба Куба 25:20 25:17 25:17 P2
Группа L ( Лёвен )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
1.08 Нидерланды Нидерланды 3:0 Аргентина Аргентина 25:20 25:18 25:12 P2
Бельгия Бельгия 3:0 Канада Канада 25:17 25:20 25:19 P2
2.08 Аргентина Аргентина 2:3 Канада Канада 25:23 25:22 24:26 22:25 13:15 P2
Нидерланды Нидерланды 3:2 Бельгия Бельгия 27:29 20:25 25:19 25:23 15:6 P2
3.08 Канада Канада 2:3 Нидерланды Нидерланды 25:15 20:25 19:25 25:21 9:15 P2
Аргентина Аргентина 0:3 Бельгия Бельгия 26:28 16:25 19:25 P2
Группа M ( Трухильо )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
1.08 Польша Польша 3:0 Куба Куба 25:21 26:24 25:12 P2
Перу Перу 0:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 23:25 16:25 22:25 P2
2.08 Польша Польша 1:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 24:26 26:24 10:25 22:25 P2
Перу Перу 3:0 Куба Куба 25:20 25:21 25:17 P2
3.08 Куба Куба 2:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 15:25 25:22 26:24 16:25 12:15 P2
Перу Перу 2:3 Польша Польша 25:18 23:25 18:25 25:22 12:15 P2
Группа N ( Буэнос-Айрес )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
8.08 Канада Канада 0:3 Куба Куба 25:27 18:25 22:25 P2
Аргентина Аргентина 3:0 Перу Перу 25:13 25:22 25:15 P2
9.08 Куба Куба 2:3 Перу Перу 25:27 30:28 23:25 25:22 13:15 P2
Аргентина Аргентина 3:1 Канада Канада 25:22 23:25 25:21 25:16 P2
10.08 Перу Перу 0:3 Канада Канада 21:25 20:25 22:25 P2
Аргентина Аргентина 3:1 Куба Куба 25:21 25:15 28:30 25:22 P2
Группа O ( Дутинхем )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
8.08 Бельгия Бельгия 3:0 Польша Польша 25:20 25:19 25:12 P2
Нидерланды Нидерланды 2:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:23 25:20 21:25 22:25 13:15 P2
9.08 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:1 Польша Польша 25:18 25:18 18:25 25:22 P2
Нидерланды Нидерланды 3:0 Бельгия Бельгия 25:22 26:24 25:20 P2
10.08 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 0:3 Бельгия Бельгия 16:25 22:25 26:28 P2
Польша Польша 0:3 Нидерланды Нидерланды 18:25 21:25 20:25 P2

Третий дивизион

Турнирная таблица

Очки Матчи Сеты Мячи
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
1. Чехия Чехия 18 6 6 (0) 0 (0) 18 2 9,000 502 373 1,346
2. Болгария Болгария 16 6 6 (2) 0 (0) 18 7 2,571 597 494 1,209
3. Хорватия Хорватия 12 6 4 (0) 2 (0) 14 8 1,750 529 481 1,100
4. Казахстан Казахстан 9 6 3 (0) 3 (0) 11 9 1,222 455 426 1,068
5. Кения Кения 9 6 3 (1) 3 (1) 12 12 1,000 503 516 0,975
6. Мексика Мексика 6 6 2 (0) 4 (0) 8 13 0,615 452 495 0,913
7. Австралия Австралия 1 6 0 (0) 6 (1) 3 18 0,167 382 500 0,764
8. Алжир Алжир 1 6 0 (0) 6 (1) 3 18 0,167 375 510 0,735

Результаты

Группа P ( Алма-Ата )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
25.07 Хорватия Хорватия 1:3 Чехия Чехия 30:32 21:25 25:19 20:25 P2
Казахстан Казахстан 3:0 Австралия Австралия 25:21 25:16 25:16 P2
26.07 Австралия Австралия 0:3 Чехия Чехия 21:25 14:25 20:25 P2
Казахстан Казахстан 1:3 Хорватия Хорватия 22:25 22:25 27:25 20:25 P2
27.07 Хорватия Хорватия 3:0 Австралия Австралия 25:18 25:12 25:17 P2
Казахстан Казахстан 1:3 Чехия Чехия 16:25 24:26 27:25 16:25 P2
Группа Q ( Мехико )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
25.07 Алжир Алжир 2:3 Болгария Болгария 15:25 25:22 18:25 25:23 17:19 P2
Мексика Мексика 1:3 Кения Кения 18:25 23:25 25:18 22:25 P2
26.07 Болгария Болгария 3:2 Кения Кения 25:20 23:25 26:24 24:26 15:12 P2
Мексика Мексика 3:0 Алжир Алжир 25:19 25:22 25:23 P2
27.07 Кения Кения 3:0 Алжир Алжир 25:14 25:18 25:13 P2
Мексика Мексика 1:3 Болгария Болгария 23:25 20:25 25:23 21:25 P2
Группа R ( Брно )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
1.08 Мексика Мексика 0:3 Казахстан Казахстан 18:25 16:25 19:25 P2
Чехия Чехия 3:0 Алжир Алжир 25:8 25:7 25:17 P2
2.08 Мексика Мексика 0:3 Чехия Чехия 14:25 18:25 19:25 P2
Казахстан Казахстан 3:0 Алжир Алжир 25:8 25:19 25:17 P2
3.08 Алжир Алжир 1:3 Мексика Мексика 27:29 25:17 20:25 18:25 P2
Чехия Чехия 3:0 Казахстан Казахстан 25:15 25:20 25:21 P2
Группа S ( Пореч )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
1.08 Австралия Австралия 0:3 Болгария Болгария 14:25 19:25 13:25 P2
Хорватия Хорватия 3:0 Кения Кения 25:20 25:17 25:22 P2
2.08 Болгария Болгария 3:1 Кения Кения 21:25 25:8 25:20 25:11 P2
Австралия Австралия 1:3 Хорватия Хорватия 18:25 25:20 23:25 16:25 P2
3.08 Кения Кения 3:2 Австралия Австралия 25:17 18:25 25:21 22:25 15:11 P2
Хорватия Хорватия 1:3 Болгария Болгария 27:25 24:26 18:25 19:25 P2

Финальный раунд

Третий дивизион

Полуфиналы Финал
16 августа, Самоков
Чехия Чехия 3
Хорватия Хорватия 2
17 августа, Самоков
Чехия Чехия 0
Болгария Болгария 3
Третье место
16 августа, Самоков 17 августа, Самоков
Болгария Болгария 3 Хорватия Хорватия 3
Казахстан Казахстан 1 Казахстан Казахстан 0


Полуфиналы

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
16.08 Чехия Чехия 3:2 Хорватия Хорватия 26:28 25:21 20:25 25:21 15:10 P2
Болгария Болгария 3:1 Казахстан Казахстан 25:16 25:23 21:25 25:14 P2

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
17.08 Хорватия Хорватия 3:0 Казахстан Казахстан 25:20 25:22 25:17 P2

Финал

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
17.08 Чехия Чехия 0:3 Болгария Болгария 16:25 13:25 17:25 P2

Второй дивизион

Полуфиналы Финал
15 августа, Кошалин
Польша Польша 0
Бельгия Бельгия 3
16 августа, Кошалин
Бельгия Бельгия 3
Нидерланды Нидерланды 2
Третье место
15 августа, Кошалин 16 августа, Кошалин
Нидерланды Нидерланды 3 Польша Польша 0
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 1 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3


Полуфиналы

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
15.08 Польша Польша 0:3 Бельгия Бельгия 19:25 16:25 15:25 P2
Нидерланды Нидерланды 3:1 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 22:25 31:29 25:20 25:12 P2

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
16.08 Польша Польша 0:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 19:25 17:25 22:25 P2

Финал

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
16.08 Бельгия Бельгия 3:2 Нидерланды Нидерланды 20:25 25:23 25:23 25:27 15:10 P2

Первый дивизион

Матчи проходили с 20 по 24 августа в Токио в Ariake Coliseum — крытой арене теннисного центра Ariake Tennis Forest Park , вмещающей 10 000 зрителей.

Турнирная таблица

Очки Матчи Сеты Мячи
И В ( 3:2 ) П ( 2:3 ) В П В:П В П В:П
Gold medal icon.svg Бразилия Бразилия 13 5 4 (0) 1 (1) 14 3 4,667 405 314 1,290
Silver medal icon.svg Япония Япония 12 5 4 (0) 1 (0) 12 4 3,000 381 321 1,187
Bronze medal icon.svg Россия Россия 7 5 3 (2) 2 (0) 10 10 1,000 415 445 0,933
4. Турция Турция 7 5 2 (1) 3 (2) 10 12 0,833 475 483 0,983
5. Китай Китай 6 5 2 (1) 3 (1) 8 12 0,667 439 443 0,991
6. Бельгия Бельгия 0 5 0 (0) 5 (0) 2 15 0,133 316 425 0,744

Результаты матчей

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
20.08 Китай Китай 3:1 Бельгия Бельгия 25:19 25:27 25:18 25:15 P2
Турция Турция 3:2 Бразилия Бразилия 25:18 25:23 21:25 19:25 15:12 P2
Япония Япония 3:1 Россия Россия 22:25 25:20 25:21 25:17 P2
21.08 Россия Россия 3:0 Бельгия Бельгия 25:23 25:16 25:19 P2
Бразилия Бразилия 3:0 Китай Китай 25:23 25:20 25:21 P2
Япония Япония 3:0 Турция Турция 25:13 25:17 25:17 P2
22.08 Турция Турция 2:3 Россия Россия 22:25 24:26 25:13 27:25 12:15 P2
Бельгия Бельгия 0:3 Бразилия Бразилия 10:25 12:25 12:25 P2
Китай Китай 0:3 Япония Япония 21:25 17:25 21:25 P2
23.08 Турция Турция 2:3 Китай Китай 22:25 25:18 25:22 23:25 19:21 P2
Россия Россия 0:3 Бразилия Бразилия 12:25 21:25 20:25 P2
Япония Япония 3:0 Бельгия Бельгия 26:24 25:16 25:15 P2
24.08 Китай Китай 2:3 Россия Россия 25:21 25:14 22:25 20:25 13:15 P2
Бельгия Бельгия 1:3 Турция Турция 26:24 21:25 23:25 20:25 P2
Бразилия Бразилия 3:0 Япония Япония 25:15 25:18 27:25 P2

Составы

Самые результативные

Игрок Очки
в атаке на блоке с подачи всего
Россия Татьяна Кошелева 92 12 5 109
Турция Нериман Озсой 102 3 4 109
Турция Гёзде Кырдар-Сонсырма 86 9 2 97
Китай Цзэн Чуньлэй 70 6 4 80
Китай Лю Сяотун 71 5 2 78
Япония Саори Кимура 49 6 11 66
Бельгия Лизе ван Хеке 56 2 2 60
Россия Наталья Малых 51 4 2 57
Бельгия Элен Руссо 48 5 2 55
Бразилия Жаклин 49 3 2 54

Символическая сборная

Связующая Диагональная Доигровщицы Центральные блокирующие Либеро
Бразилия Дани Линс Бразилия Шейла Китай Лю Сяотун
Япония Мию Нагаока
Россия Ирина Фетисова
Бразилия Фабиана
Япония Юко Сано

Самым ценным игроком турнира признана Юко Сано .

Итоговое положение

Gold medal with cup.svg Бразилия Бразилия
Silver medal with cup.svg Япония Япония
Bronze medal with cup.svg Россия Россия
4 Турция Турция
5 Китай Китай
6 Соединённые Штаты Америки США
7 Сербия Сербия
8 Республика Корея Республика Корея
9 Италия Италия
10 Германия Германия
11 Таиланд Таиланд
12 Доминиканская Республика Доминиканская Республика
13 Бельгия Бельгия
14 Нидерланды Нидерланды
15 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико
16 Польша Польша
17 Аргентина Аргентина
18 Перу Перу
19 Канада Канада
20 Куба Куба
21 Болгария Болгария
22 Чехия Чехия
23 Хорватия Хорватия
24 Казахстан Казахстан
25 Кения Кения
26 Мексика Мексика
27 Австралия Австралия
28 Алжир Алжир

Примечания

  1. В скобках указаны позиции сборных в рейтинге Международной федерации волейбола по состоянию на 7 октября 2013 года.
  2. Record 28 teams for 2014 World Grand Prix (англ.) . Международная федерация волейбола (2 декабря 2013). Дата обращения: 9 июля 2014.
  3. Гран-при 2014: состав участников, регламент (недоступная ссылка) . Всероссийская федерация волейбола (2 декабря 2013). Дата обращения: 9 июля 2014. Архивировано 14 июля 2014 года.

Ссылки