World Volleyball Grand Prix 2016

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Grand Prix 2016
FIVB World Grand Prix 2016
Trávení času 3. června – 10. července
Počet zúčastněných 28
Stadiony dvacet
Oficiální stránka FIVB.org
Konečné umístění
Mistr Brazílie Brazílie
Stříbrný medailista Spojené státy americké USA
Bronzový medailista Holandsko Holandsko
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 121
Účast 380 269 (3 143 na hru)
Hráč turnaje Brazílie Natálie

Losování XXIV. Grand Prix se konalo od 3. června do 10. července 2016 za účasti týmů z 28 zemí světa. Brazilský národní tým se stal vítězem Grand Prix již po jedenácté.

Účastníci a systém soutěže

Turnaje se zúčastnilo 28 týmů, rozdělených do tří divizí s možností posunutí nejslabšího týmu elitní divize do 2. divize v dalším losování, vítěze 2. divize do první a obdobnou výměnou mezi 2. a. třetí divize [1] .

Účastníci Grand Prix-2016
První divize Druhá divize Třetí divize

Spojené státy americké USA
Rusko Rusko
Brazílie Brazílie
Čína Čína
Itálie Itálie
Japonsko Japonsko
Německo Německo
Srbsko Srbsko
Thajsko Thajsko
Belgie Belgie
krocan krocan
Holandsko Holandsko

Dominikánská republika Dominikánská republika
Polsko Polsko
čeština čeština
Portoriko Portoriko
Bulharsko Bulharsko
Kanada Kanada
Argentina Argentina
Keňa Keňa

Chorvatsko Chorvatsko
Peru Peru
Kolumbie Kolumbie
Austrálie Austrálie
Kuba Kuba
Kazachstán Kazachstán
Alžírsko Alžírsko
Mexiko Mexiko

12 týmů první divize v mezikontinentálním kole během 3 herních víkendů uspořádalo 9 jednokolových turnajů ve skupinách po čtyřech týmech. Výsledky zápasů se započítávaly do celkového pořadí. Do finálového kola se kvalifikovalo šest týmů, včetně hostitelského týmu z Thajska . Jednokolové turnaje v nich uspořádali účastníci Final Six rozdělení do 2 skupin. Z každé skupiny postoupily dva týmy do semifinále.

Ve druhé a třetí divizi hrálo 8 týmů, v mezikontinentálních kolech 2 herní víkendy. Do závěrečných fází se dostaly čtyři týmy včetně pořadatelů - reprezentace Bulharska a Kazachstánu, resp.

Mezikontinentální kolo

První divize

Turnajová tabulka

Zápasy Brýle Sady Kuličky
PROTI P PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Spojené státy americké USA 8 (0) 10) 24 25 5 5 000 739 603 1,226
2. Čína Čína 8 (1) 10) 23 24 6 4000 701 591 1,186
3. Rusko Rusko 8 (2) jedenáct) 23 26 10 2 600 833 738 1,129
4. Brazílie Brazílie 7 (0) 2 (1) 22 23 10 2 300 779 674 1,156
5. Holandsko Holandsko 50) 4 (0) 15 17 14 1,214 709 706 1,004
6. Srbsko Srbsko 5 (4) 4 (1) 12 osmnáct dvacet 0,900 836 854 0,979
7. Itálie Itálie 4 (1) 5 (2) třináct devatenáct devatenáct 1 000 840 818 1,027
osm. Japonsko Japonsko třicet) 6 (3) 12 šestnáct devatenáct 0,842 776 783 0,991
9. krocan krocan 3 (1) 6 (1) 9 třináct 21 0,619 719 773 0,930
10. Thajsko Thajsko 2 (1) 7 (0) 5 7 24 0,292 611 744 0,821
jedenáct. Belgie Belgie 10) 8 (1) 4 osm 25 0,320 668 771 0,866
12. Německo Německo 0 (0) 9 (0) 0 4 27 0,148 610 766 0,796

Výsledek

Skupina A1 ( Ningbo )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
10.06 Německo Německo 0:3 Spojené státy americké USA 15:25 17:25 12:25 P2
Čína Čína 3:0 Thajsko Thajsko 25:14 25:14 25:11 P2
11.06 USA Spojené státy americké 3:0 Thajsko Thajsko 25:21 29:27 25:23 P2
Čína Čína 3:0 Německo Německo 25:12 25:22 25:16 P2
12.06 Thajsko Thajsko 3:1 Německo Německo 16:25 28:26 25:22 25:16 P2
Čína Čína 3:1 Spojené státy americké USA 25:20 25:19 15:25 25:23 P2
Skupina B1 ( Rio de Janeiro )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
9.06 Brazílie Brazílie 3:1 Itálie Itálie 23:25 25:15 25:15 27:25 P2
Japonsko Japonsko 3:0 Srbsko Srbsko 31:29 25:18 28:26 P2
10.06 Brazílie Brazílie 3:0 Japonsko Japonsko 25:20 25:23 25:15 P2
Itálie Itálie 3:1 Srbsko Srbsko 25:16 25:19 29:31 25:17 P2
12.06 Brazílie Brazílie 3:0 Srbsko Srbsko 25:20 25:18 25:18 P2
Itálie Itálie 3:2 Japonsko Japonsko 25:20 25:20 23:25 25:27 15:8 P2
Skupina C1 ( Kaliningrad )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
10.06 krocan krocan 3:0 Belgie Belgie 25:22 25:23 26:24 P2
Rusko Rusko 3:1 Holandsko Holandsko 25:22 20:25 25:20 25:16 P2
11.06 krocan krocan 0:3 Holandsko Holandsko 25:27 21:25 22:25 P2
Rusko Rusko 3:0 Belgie Belgie 25:20 25:15 25:16 P2
12.06 Holandsko Holandsko 3:1 Belgie Belgie 25:20 25:21 18:25 25:20 P2
Rusko Rusko 3:2 krocan krocan 26:24 20:25 20:25 25:20 15:10 P2
Skupina D1 ( Macao )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
17.06 Brazílie Brazílie 2:3 Srbsko Srbsko 25:16 31:29 19:25 19:25 16:18 P2
Čína Čína 3:0 Belgie Belgie 25:19 25:17 25:22 P2
06/18 Brazílie Brazílie 3:1 Belgie Belgie 23:25 25:19 25:15 25:18 P2
Čína Čína 3:2 Srbsko Srbsko 27:25 17:25 20:25 25:22 15:9 P2
19.06 Belgie Belgie 2:3 Srbsko Srbsko 26:24 24:26 23:25 25:23 10:15 P2
Čína Čína 3:0 Brazílie Brazílie 25:23 25:16 25:20 P2
Skupina E1 ( Long Beach )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
17.06 krocan krocan 3:2 Japonsko Japonsko 21:25 25:16 23:25 25:21 15:13 P2
USA Spojené státy americké 3:1 Německo Německo 25:17 24:26 25:10 25:23 P2
06/18 krocan krocan 3:1 Německo Německo 25:18 16:25 25:19 25:19 P2
USA Spojené státy americké 3:0 Japonsko Japonsko 25:16 25:23 25:21 P2
19.06 Japonsko Japonsko 3:1 Německo Německo 25:27 26:24 25:15 25:18 P2
USA Spojené státy americké 3:0 krocan krocan 25:21 25:20 25:16 P2
Skupina F1 ( Bari )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
17.06 Rusko Rusko 3:0 Holandsko Holandsko 25:17 25:23 28:26 P2
06/18 Thajsko Thajsko 0:3 Rusko Rusko 22:25 22:25 13:25 P2
Holandsko Holandsko 3:1 Itálie Itálie 19:25 25:23 25:18 25:22 P2
19.06 Holandsko Holandsko 3:0 Thajsko Thajsko 25:19 25:16 25:21 P2
Rusko Rusko 3:2 Itálie Itálie 19:25 25:15 25:22 22:25 15:10 P2
20.06 [3] Thajsko Thajsko 3:2 Itálie Itálie 25:20 23:25 25:23 19:25 15:11 P2
Skupina G1 ( Ankara )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
24. června Itálie Itálie 1:3 Brazílie Brazílie 26:24 22:25 13:25 22:25 P2
krocan krocan 1:3 Belgie Belgie 18:25 14:25 25:19 21:25 P2
25.06 Brazílie Brazílie 3:1 Belgie Belgie 13:25 25:19 25:16 25:18 P2
krocan krocan 1:3 Itálie Itálie 25:21 21:25 19:25 17:25 P2
26.06 Itálie Itálie 3:0 Belgie Belgie 25:14 25:12 25:21 P2
krocan krocan 0:3 Brazílie Brazílie 14:25 21:25 19:25 P2
Skupina H1 ( Hong Kong )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
24. června Německo Německo 0:3 Spojené státy americké USA 19:25 22:25 28:30 P2
Čína Čína 3:0 Holandsko Holandsko 25:22 25:23 25:21 P2
25.06 USA Spojené státy americké 3:1 Holandsko Holandsko 25:17 19:25 25:17 25:20 P2
Čína Čína 3:0 Německo Německo 25:13 25:16 25:22 P2
26.06 Holandsko Holandsko 3:0 Německo Německo 26:24 25:20 25:22 P2
Čína Čína 0:3 Spojené státy americké USA 19:25 21:25 17:25 P2
Skupina I1 ( Kjóto )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
24. června Srbsko Srbsko 3:2 Rusko Rusko 23:25 25:27 25:21 25:20 15:12 P2
Japonsko Japonsko 3:0 Thajsko Thajsko 25:20 25:19 25:15 P2
25.06 Thajsko Thajsko 1:3 Rusko Rusko 16:25 22:25 25:22 12:25 P2
Japonsko Japonsko 2:3 Srbsko Srbsko 23:25 25:20 25:17 25:27 8:15 P2
26.06 Srbsko Srbsko 3:0 Thajsko Thajsko 25:18 25:20 25:20 P2
Japonsko Japonsko 1:3 Rusko Rusko 25:20 23:25 24:26 20:25 P2

Nejvíce bodů

Hráč Brýle
v útoku na bloku s podáním Celkový
Rusko Natálie Gončarová 158 24 3 185
Holandsko Lonneke Slutyesová 157 5 7 169
krocan Polen Uslupehlivan 136 10 osm 154
Thajsko Aycharaphorn Kongyot 114 7 14 135
Německo Louise Lippmannová 116 třináct 2 131
Belgie Lise van Hecke 106 jedenáct 6 123
Itálie Paola Egonu 99 9 6 114
Srbsko Jovana Brakočevič 92 třináct 4 109
Brazílie Natálie 79 17 5 101
Rusko Irina Zaryazhko 50 44 5 99

Druhá divize

Turnajová tabulka

Zápasy Brýle Sady Kuličky
PROTI P PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Portoriko Portoriko 6 (1) 0 (0) 17 osmnáct 4 4 500 524 451 1,162
2. Dominikánská republika Dominikánská republika 5 (2) jedenáct) 14 17 7 2,429 540 489 1.104
3. Bulharsko Bulharsko 5 (2) 10) třináct 15 9 1,667 554 494 1,121
4. Polsko Polsko 4 (1) 2 (1) 12 14 10 1 400 565 484 1,167
5. Argentina Argentina dvacet) 4 (2) osm 12 12 1 000 524 546 0,960
5. čeština čeština dvacet) 4 (1) 7 jedenáct 12 0,917 502 511 0,982
7. Kanada Kanada 0 (0) 6 (1) jeden 3 osmnáct 0,167 414 516 0,802
osm. Keňa Keňa 0 (0) 6 (0) 0 0 osmnáct 0,000 319 451 0,707

Výsledek

Skupina A2 ( San Miguel de Tucuman )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
3.06 Dominikánská republika Dominikánská republika 2:3 Bulharsko Bulharsko 25:23 20:25 18:25 25:17 9:15 P2
Argentina Argentina 3:0 Keňa Keňa 25:22 25:21 25:13 P2
4.06 Keňa Keňa 0:3 Bulharsko Bulharsko 17:25 17:25 9:25 P2
Argentina Argentina 2:3 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:22 16:25 15:25 25:23 14:16 P2
5.06 Dominikánská republika Dominikánská republika 3:0 Keňa Keňa 25:21 25:21 25:20 P2
Argentina Argentina 1:3 Bulharsko Bulharsko 25:27 17:25 27:25 19:25 P2
Skupina B2 ( Zielona Gora )
datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
3.06 čeština čeština 1:3 Portoriko Portoriko 25:21 20:25 21:25 19:25 P2
Polsko Polsko 3:1 Kanada Kanada 25:19 28:30 25:15 25:20 P2
4.06 Portoriko Portoriko 3:0 Kanada Kanada 25:18 25:11 25:16 P2
Польша Польша 3:1 Чехия Чехия 25:15 23:25 25:20 25:23 P2
5.06 Чехия Чехия 3:0 Канада Канада 25:13 25:18 25:23 P2
Польша Польша 2:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 25:18 23:25 25:15 26:28 13:15 P2
Группа C2 ( Брно )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.06 Болгария Болгария 0:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 16:25 24:26 23:25 P2
Чехия Чехия 3:0 Канада Канада 25:19 25:21 25:21 P2
11.06 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3:0 Канада Канада 25:16 27:25 25:21 P2
Болгария Болгария 3:1 Чехия Чехия 25:22 25:16 23:25 25:19 P2
12.06 Канада Канада 2:3 Болгария Болгария 22:25 25:22 25:21 26:28 10:15 P2
Чехия Чехия 2:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 22:25 25:15 21:25 26:24 8:15 P2
Группа D2 ( Влоцлавек )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.06 Кения Кения 0:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 11:25 20:25 22:25 P2
Польша Польша 3:2 Аргентина Аргентина 25:23 24:26 25:15 23:25 15:10 P2
11.06 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:1 Аргентина Аргентина 30:28 22:25 25:16 25:22 P2
Польша Польша 3:0 Кения Кения 25:18 25:10 25:14 P2
12.06 Польша Польша 0:3 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 21:25 21:25 23:25 P2
Аргентина Аргентина 3:0 Кения Кения 26:24 25:22 25:17 P2

Третий дивизион

Турнирная таблица

Матчи Очки Сеты Мячи
В П В П В:П В П В:П
1. Перу Перу 6 (1) 0 (0) 17 18 4 4,500 521 367 1,420
2. Хорватия Хорватия 5 (0) 1 (0) 15 16 4 4,000 467 367 1,300
3. Колумбия Колумбия 4 (0) 2 (0) 12 13 7 1,857 464 390 1,190
4. Казахстан Казахстан 4 (0) 2 (0) 12 14 8 1,750 510 439 1,162
5. Куба Куба 3 (0) 3 (1) 10 12 11 1,091 475 504 0,942
6. Мексика Мексика 2 (0) 4 (0) 6 8 13 0,615 435 504 0,863
7. Австралия Австралия 0 (0) 6 (0) 0 2 18 0,111 379 495 0,766
8. Алжир Алжир 0 (0) 6 (0) 0 0 18 0,000 255 450 0,567

Результаты

Группа A3 ( Алжир )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.06 Казахстан Казахстан 1:3 Перу Перу 21:25 25:21 24:26 16:25 P2
Алжир Алжир 0:3 Мексика Мексика 23:25 20:25 15:25 P2
4.06 Перу Перу 3:0 Мексика Мексика 25:16 25:16 25:13 P2
Алжир Алжир 0:3 Казахстан Казахстан 17:25 13:25 5:25 P2
5.06 Казахстан Казахстан 3:1 Мексика Мексика 25:16 25:20 21:25 25:23 P2
Алжир Алжир 0:3 Перу Перу 12:25 13:25 12:25 P2
Группа B3 ( Бендиго )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.06 Хорватия Хорватия 3:1 Куба Куба 25:17 21:25 25:17 25:18 P2
Австралия Австралия 0:3 Колумбия Колумбия 17:25 13:25 13:25 P2
4.06 Колумбия Колумбия 0:3 Хорватия Хорватия 20:25 22:25 17:25 P2
Австралия Австралия 1:3 Куба Куба 22:25 25:27 25:18 25:27 P2
5.06 Куба Куба 3:1 Колумбия Колумбия 21:25 25:20 25:17 25:21 P2
Австралия Австралия 0:3 Хорватия Хорватия 19:25 17:25 12:25 P2
Группа C3 ( Кали )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.06 Казахстан Казахстан 3:0 Австралия Австралия 25:14 25:6 25:20 P2
Колумбия Колумбия 3:0 Мексика Мексика 25:19 25:10 25:18 P2
11.06 Мексика Мексика 1:3 Казахстан Казахстан 20:25 18:25 28:26 20:25 P2
Колумбия Колумбия 3:0 Австралия Австралия 25:17 25:20 25:15 P2
12.06 Мексика Мексика 3:1 Австралия Австралия 18:25 26:24 29:27 25:23 P2
Колумбия Колумбия 3:1 Казахстан Казахстан 25:21 22:25 25:19 25:12 P2
Группа D3 ( Чиклайо )
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.06 Хорватия Хорватия 3:0 Куба Куба 25:13 25:15 25:13 P2
Перу Перу 3:0 Алжир Алжир 25:9 25:9 25:11 P2
11.06 Алжир Алжир 0:3 Хорватия Хорватия 19:25 17:25 15:25 P2
Перу Перу 3:2 Куба Куба 25:14 23:25 20:25 25:19 15:6 P2
12.06 Куба Куба 3:0 Алжир Алжир 25:13 25:12 25:20 P2
Перу Перу 3:1 Хорватия Хорватия 16:25 25:21 25:13 25:22 P2

Финальный раунд

Третий дивизион

Полуфиналы Финал
18 июня, Алма-Ата
Перу Перу 1
Хорватия Хорватия 3
19 июня, Алма-Ата
Хорватия Хорватия 3
Казахстан Казахстан 0
Третье место
18 июня, Алма-Ата 19 июня, Алма-Ата
Казахстан Казахстан 3 Перу Перу 3
Колумбия Колумбия 2 Колумбия Колумбия 2


Полуфиналы

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Перу Перу 1:3 Хорватия Хорватия 14:25 27:29 25:20 7:25 P2
Казахстан Казахстан 3:2 Колумбия Колумбия 25:20 25:20 21:25 18:25 15:9 P2

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.06 Перу Перу 3:2 Колумбия Колумбия 25:17 21:25 25:22 23:25 15:6 P2

Финал

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.06 Хорватия Хорватия 3:0 Казахстан Казахстан 25:19 29:27 25:16 P2

Второй дивизион

Полуфиналы Финал
18 июня, Варна
Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 1
Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3
19 июня, Варна
Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3
Польша Польша 2
Третье место
18 июня, Варна 19 июня, Варна
Болгария Болгария 1 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3
Польша Польша 3 Болгария Болгария 1


Полуфиналы

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 1:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:21 22:25 27:29 14:25 P2
Болгария Болгария 1:3 Польша Польша 25:23 21:25 15:25 21:25 P2

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.06 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико 3:1 Болгария Болгария 23:25 25:22 25:21 25:23 P2

Финал

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.06 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 3:2 Польша Польша 21:25 23:25 25:18 25:20 15:11 P2

Первый дивизион

Матчи прошли с 6 по 10 июля в Бангкоке .

Группа J1

Матчи Очки Сеты Мячи
В П В П В:П В П В:П
1. Бразилия Бразилия 2 (0) 0 (0) 6 6 0 max 151 104 1,452
2. Россия Россия 1 (0) 1 (0) 3 3 3 1,000 131 143 0,916
3. Таиланд Таиланд 0 (0) 1 (0) 0 0 3 0,000 119 154 0,773
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
6.07 Таиланд Таиланд 0:3 Бразилия Бразилия 24:26 16:25 11:25 P2
7.07 Россия Россия 0:3 Бразилия Бразилия 22:25 10:25 21:25 P2
8.07 Таиланд Таиланд 0:3 Россия Россия 25:27 24:26 19:25 P2

Группа K1

Матчи Очки Сеты Мячи
В П В П В:П В П В:П
1. Соединённые Штаты Америки США 2 (0) 0 (0) 6 6 0 max 151 129 1,171
2. Нидерланды Нидерланды 1 (1) 1 (0) 2 3 5 0,600 168 167 1,006
3. Китай Китай 0 (0) 2 (1) 1 2 6 0,333 160 183 0,874
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
6.07 США Соединённые Штаты Америки 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:21 25:17 25:23 P2
7.07 Китай Китай 2:3 Нидерланды Нидерланды 25:23 14:25 25:19 20:25 8:15 P2
8.07 США Соединённые Штаты Америки 3:0 Китай Китай 25:21 26:24 25:23 P2

Плей-офф

Полуфиналы Финал
9 июля, Бангкок
Бразилия Бразилия 3
Нидерланды Нидерланды 0
10 июля, Бангкок
Бразилия Бразилия 3
Соединённые Штаты Америки США 2
Третье место
9 июля, Бангкок 10 июля, Бангкок
Соединённые Штаты Америки США 3 Россия Россия 2
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 3


Полуфиналы
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
9.07 Бразилия Бразилия 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:18 25:16 25:23 P2
США Соединённые Штаты Америки 3:0 Россия Россия 25:20 25:23 25:14 P2
Матч за 5-е место
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.07 Китай Китай 3:0 Таиланд Таиланд 25:23 25:23 25:12 P2
Матч за 3-е место
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
10.07 Россия Россия 2:3 Нидерланды Нидерланды 25:18 25:23 28:30 21:25 9:15 P2
Финал
Бразилия Бразилия 3:2 (18:25, 25:17, 25:23, 22:25, 15:9) Соединённые Штаты Америки США
Игрок 1 2 3 4 5 Очки
1 Фабиана Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 18 (17, 0, 1)
2 Жусиели
3 Дани Линс Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (1, 1, 2)
5 Аденизия
6 Тайса Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 12 (10, 1, 1)
8 Жаклин Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 6 (4, 1, 1)
9 Роберта Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
10 Габи Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 2 (2, 0, 0)
12 Наталия Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 12 (10, 2, 0)
13 Шейла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 14 (13, 1, 0)
14 Мари Парайба Regular quadrilateral.svg
16 Фе Гарай Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 14 (13, 1, 0)
18 Камила Брайт (л)
19 Лея (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
Тренер — Зе Роберто


Бразилия Соединённые Штаты Америки
105 Очки 99
70 Атака 59
7 Блок 6
5 Подача 5
23 Ошибки соперника 29

Судьи: Сузана Родригес (Испания), Пётр Дудек (Польша).
Время матча — 1:57 (23+25+27+29+13).
10 июля. Бангкок. Huamark Indoor Stadium.
7300 зрителей.
Отчёт P2

Игрок 1 2 3 4 5 Очки
1 Гласс Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 1 (0, 1, 0)
2 Бануорт (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
3 Томпсон
4 Адамс Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 15 (11, 3, 1)
6 Ллойд Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
10 Ларсон Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 9 (9, 0, 0)
12 Мёрфи Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7 (7, 0, 0)
13 Дитцен Капитан команды
15 Хилл Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 17 (14, 0, 3)
16 Акинрадево Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 19 (16, 2, 1)
17 Хагглунд (л)
19 Барч
23 Робинсон Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
25 Лоу Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 2 (2, 0, 0)
Тренер — Кирай

Составы

Самые результативные

Игрок Очки
в атаке на блоке с подачи всего
Россия Наталия Гончарова 69 13 0 82
Нидерланды Лоннеке Слютьес 67 10 2 79
Бразилия Наталия 48 11 1 60
Нидерланды Анне Бёйс 39 9 3 51
Соединённые Штаты Америки Кимберли Хилл 36 5 9 50

Лучшие по статистическим показателям

Атака (процент эффективности)
Блок (очки в среднем за сет)
Подача (эйсы в среднем за сет)
Защита (в среднем за сет)
Пас (в среднем за сет)
Приём (процент эффективности)

Символическая сборная

Связующая Диагональная Доигровщицы Центральные блокирующие Либеро
Таиланд Нутсара Томкхам Нидерланды Лоннеке Слютьес Бразилия Шейла
Соединённые Штаты Америки Кимберли Хилл
Соединённые Штаты Америки Рэйчел Адамс
Бразилия Таиса
Китай Линь Ли

Самым ценным игроком турнира признана доигровщица сборной Бразилии Наталия .

Итоговое положение

Gold medal icon.svg Бразилия Бразилия
Silver medal icon.svg Соединённые Штаты Америки США
Bronze medal icon.svg Нидерланды Нидерланды
4 Россия Россия
5 Китай Китай
6 Таиланд Таиланд
7 Сербия Сербия
8 Италия Италия
9 Япония Япония
10 Турция Турция
11 Бельгия Бельгия
12 Германия Германия
13 Доминиканская Республика Доминиканская Республика
14 Польша Польша
15 Пуэрто-Рико Пуэрто-Рико
16 Болгария Болгария
17 Аргентина Аргентина
18 Чехия Чехия
19 Канада Канада
20 Кения Кения
21 Хорватия Хорватия
22 Казахстан Казахстан
23 Перу Перу
24 Колумбия Колумбия
25 Куба Куба
26 Мексика Мексика
27 Австралия Австралия
28 Алжир Алжир

Примечания

  1. 2016 World Grand Prix draw results announced (англ.) . Международная федерация волейбола (19 августа 2015). Дата обращения: 2 мая 2016.
  2. Italy v Thailand rescheduled for Monday (англ.) . Международная федерация волейбола. Дата обращения: 19 июня 2016.
  3. 17 июня матч Таиланд — Италия был остановлен и впоследствии перенесён на 20 июня из-за того, что по ходу второй партии в зале погасло освещение. К моменту остановки игры сборная Италии лидировала — 25:10, 16:15, но 20 июня матч был сыгран со счёта 0:0 [2] .

Ссылки