Volejbalová liga národů 2019 (ženy)

z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Přejít na navigaci Přejít na hledání
Volejbalová Liga národů-2019
2019 FIVB ženské volejbalové ligy národů
Trávení času 21. května – 7. července
Počet zúčastněných šestnáct
Stadiony dvacet
Oficiální stránka Volejbalový.svět
Konečné umístění
Mistr Spojené státy americké USA
Stříbrný medailista Brazílie Brazílie
Bronzový medailista Čína Čína
Statistiky turnaje
Odehrané zápasy 130
Účast 400 297 (3 079 na hru)
Hráč turnaje Spojené státy americké Andrea Drewsová

II. turnaj Ligy národů ve volejbale žen se konal od 21. května do 7. července 2019 za účasti 16 týmů. Vítězem se stal podruhé za sebou tým USA .

Účastníci a systém soutěže

Turnaje se zúčastnilo 16 týmů:

V přípravné fázi v období od 21. května do 20. června hrály týmy každý s každým jednokolově systémem kol. Do finálového kola, které se bude konat od 3. do 7. července v Nanjingu , postoupilo šest týmů, včetně čínského národního týmu jako jeho pořadatele. V rámci finálového kola se hrála utkání jednokolově ve skupinách po třech týmech, poté čtyři nejsilnější sehráli semifinálové zápasy a finále o 1. a 3. místo.

Týmy se statusem hlavních si zachovávají právo zúčastnit se dalšího losování turnaje. Nejhorší kandidátský národní tým sestoupí do vítěze Poháru kandidátů Ligy národů 2020. [1]

Předkolo

Kalendář

1. kolo. 21.–23. května
Skupina 1
Polsko Opole
Skupina 2
Bulharsko Lest
Skupina 3
Brazílie Brasilia
Skupina 4
Srbsko Bělehrad
Polsko Polsko
Itálie Itálie
Thajsko Thajsko
Německo Německo
Bulharsko Bulharsko
Japonsko Japonsko
Belgie Belgie
Spojené státy americké USA
Brazílie Brazílie
Dominikánská republika Dominikánská republika
Rusko Rusko
Čína Čína
Srbsko Srbsko
Holandsko Holandsko
krocan krocan
Korejská republika Korejská republika
2. kolo. 28.–30. května
Skupina 5
Itálie Conegliano
Skupina 6
krocan Ankara
Skupina 7
Macao Macao
Skupina 8
Holandsko Apeldoorn
Itálie Itálie
Spojené státy americké USA
Dominikánská republika Dominikánská republika
Srbsko Srbsko
krocan krocan
Německo Německo
Rusko Rusko
Japonsko Japonsko
Čína Čína
Belgie Belgie
Thajsko Thajsko
Korejská republika Korejská republika
Holandsko Holandsko
Brazílie Brazílie
Polsko Polsko
Bulharsko Bulharsko
3. kolo. 4.–6. června
Skupina 9
Hongkong Hongkong
Skupina 10
Spojené státy americké Lincoln
Skupina 11
Thajsko Bangkok
Skupina 12
Belgie Kortrijk
Čína Čína
Itálie Itálie
Japonsko Japonsko
Holandsko Holandsko
Spojené státy americké USA
Korejská republika Korejská republika
Německo Německo
Brazílie Brazílie
Thajsko Thajsko
Bulharsko Bulharsko
Dominikánská republika Dominikánská republika
krocan krocan
Belgie Belgie
Srbsko Srbsko
Rusko Rusko
Polsko Polsko
4. kolo. 11.–13. června
Skupina 13
Itálie Perugia
Skupina 14
Německo Stuttgart
Skupina 15
Japonsko Tokio
Skupina 16
Čína Jiangmen
Itálie Itálie
Korejská republika Korejská republika
Bulharsko Bulharsko
Rusko Rusko
Německo Německo
Belgie Belgie
Holandsko Holandsko
Dominikánská republika Dominikánská republika
Japonsko Japonsko
Srbsko Srbsko
Thajsko Thajsko
Brazílie Brazílie
Čína Čína
Spojené státy americké USA
Polsko Polsko
krocan krocan
5. kolo. 18.–20. června
Skupina 17
krocan Ankara
Skupina 18
Čína Ningbo
Skupina 19
Rusko Jekatěrinburg
Skupina 20
Korejská republika Boryeong
krocan krocan
Belgie Belgie
Itálie Itálie
Brazílie Brazílie
Čína Čína
Německo Německo
Bulharsko Bulharsko
Srbsko Srbsko
Rusko Rusko
Thajsko Thajsko
Holandsko Holandsko
Spojené státy americké USA
Korejská republika Korejská republika
Japonsko Japonsko
Polsko Polsko
Dominikánská republika Dominikánská republika

Turnajová tabulka

Postup do finálového kola
Nebude hrát Ligu národů 2020
Zápasy Brýle Sady Kuličky
PROTI P PROTI P B: P PROTI P B: P
jeden. Čína Čína ** 12 (1) třicet) 35 37 12 3,083 1153 973 1,185
2. Spojené státy americké USA 12 (2) 3 (1) 35 39 17 2,294 1283 1137 1,128
3. Brazílie Brazílie 11 (1) 4 (3) 35 40 šestnáct 2 500 1318 1150 1,146
4. Itálie Itálie 11 (2) 4 (3) 34 39 21 1,857 1375 1233 1,115
5. krocan krocan 11 (2) 4 (1) 32 36 osmnáct 2000 1259 1109 1,135
6. Polsko Polsko * 9 (3) 6 (2) 26 33 29 1,138 1360 1354 1,004
7. Belgie Belgie * 8 (3) 7 (1) 22 28 29 0,966 1208 1260 0,959
osm. Dominikánská republika Dominikánská republika * 8 (4) 7 (1) 21 31 33 0,939 1422 1437 0,990
9. Japonsko Japonsko 7 (0) 8 (1) 22 27 27 1 000 1225 1213 1 010
10. Německo Německo 7 (1) 8 (1) 21 24 29 0,828 1169 1180 0,991
jedenáct. Holandsko Holandsko 6 (1) 9 (3) dvacet 27 třicet 0,900 1206 1259 0,958
12. Thajsko Thajsko 50) 10 (1) šestnáct 17 33 0,515 1046 1170 0,894
třináct. Srbsko Srbsko 50) sto) 15 dvacet 33 0,606 1132 1210 0,936
14. Rusko Rusko třicet) 12 (1) 10 šestnáct 38 0,421 1112 1283 0,867
15. Korejská republika Korejská republika třicet) 12 (0) 9 šestnáct 37 0,432 1092 1222 0,894
šestnáct. Bulharsko Bulharsko * dvacet) 13 (1) 7 třináct 41 0,317 1126 1296 0,869

* - týmy-kandidáti na turnaj

** - hostitelská země Final Six

Výsledek

Skupina 1

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
21.05 Thajsko Thajsko 3:0 Německo Německo 26:24 25:19 25:22 P2
Polsko Polsko 2:3 Itálie Itálie 15:25 22:25 25:18 25:21 15:17 P2
22.05 Thajsko Thajsko 0:3 Itálie Itálie 13:25 17:25 24:26 P2
Polsko Polsko 3:1 Německo Německo 25:21 23:25 25:23 26:24 P2
23.05 Itálie Itálie 3:0 Německo Německo 25:19 26:24 27:25 P2
Thajsko Thajsko 0:3 Polsko Polsko 20:25 20:25 13:25 P2

Skupina 2

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
21.05 Belgie Belgie 0:3 Spojené státy americké USA 23:25 8:25 22:25 P2
Bulharsko Bulharsko 1:3 Japonsko Japonsko 23:25 25:21 19:25 23:25 P2
22.05 Japonsko Japonsko 1:3 Spojené státy americké USA 21:25 26:24 21:25 20:25 P2
Bulharsko Bulharsko 2:3 Belgie Belgie 25:19 25:15 22:25 16:25 13:15 P2
23.05 Belgie Belgie 3:1 Japonsko Japonsko 22:25 25:20 25:23 25:18 P2
USA Spojené státy americké 3:0 Bulharsko Bulharsko 25:20 25:16 25:21 P2

Skupina 3

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
21.05 Dominikánská republika Dominikánská republika 3:1 Rusko Rusko 25:21 22:25 25:18 28:26 P2
Brazílie Brazílie 3:0 Čína Čína 25:15 25:21 25:21 P2
22.05 Čína Čína 1:3 Rusko Rusko 22:25 25:16 16:25 23:25 P2
Brazílie Brazílie 1:3 Dominikánská republika Dominikánská republika 22:25 20:25 25:22 26:28 P2
23.05 Čína Čína 3:1 Dominikánská republika Dominikánská republika 16:25 25:23 25:23 25:23 P2
Brazílie Brazílie 3:0 Rusko Rusko 25:15 25:17 25:14 P2

Skupina 4

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
21.05 Korejská republika Korejská republika 0:3 krocan krocan 15:25 26:28 19:25 P2
Srbsko Srbsko 3:0 Holandsko Holandsko 25:15 25:22 25:19 P2
22.05 Srbsko Srbsko 3:1 Korejská republika Korejská republika 15:25 25:18 25:17 25:14 P2
Holandsko Holandsko 1:3 krocan krocan 22:25 14:25 25:21 15:25 P2
23.05 Holandsko Holandsko 3:0 Korejská republika Korejská republika 25:18 25:21 25:18 P2
krocan krocan 3:0 Srbsko Srbsko 25:19 25:23 25:20 P2

Skupina 5

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
28.05 USA Spojené státy americké 3:1 Srbsko Srbsko 23:25 25:16 25:15 25:21 P2
Itálie Itálie 3:1 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:18 27:25 18:25 25:20 P2
29.05 Srbsko Srbsko 3:1 Dominikánská republika Dominikánská republika 25:17 18:25 25:12 25:19 P2
USA Spojené státy americké 3:2 Itálie Itálie 25:22 17:25 23:25 25:19 15:11 P2
30.05 Dominikánská republika Dominikánská republika 3:2 Spojené státy americké USA 25:10 16:25 25:19 19:25 15:11 P2
Srbsko Srbsko 1:3 Itálie Itálie 27:25 17:25 25:27 23:25 P2

Skupina 6

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
28.05 Rusko Rusko 0:3 Německo Německo 14:25 21:25 20:25 P2
krocan krocan 0:3 Japonsko Japonsko 23:25 22:25 14:25 P2
29.05 Japonsko Japonsko 3:1 Rusko Rusko 25:22 23:25 25:18 26:24 P2
Německo Německo 0:3 krocan krocan 21:25 16:25 15:25 P2
30.05 Japonsko Japonsko 3:0 Německo Německo 25:23 25:19 25:17 P2
krocan krocan 3:0 Rusko Rusko 25:19 25:21 25:20 P2

Skupina 7

datum Šek Sady Zpráva
jeden 2 3 4 5
28.05 Belgie Belgie 0:3 Республика Корея Республика Корея 15:25 17:25 21:25 P2
Китай Китай 3:0 Таиланд Таиланд 25:21 25:17 25:9 P2
29.05 Республика Корея Республика Корея 1:3 Таиланд Таиланд 21:25 25:19 19:25 20:25 P2
Китай Китай 3:0 Бельгия Бельгия 25:16 25:20 25:14 P2
30.05 Бельгия Бельгия 3:0 Таиланд Таиланд 25:21 25:22 25:23 P2
Китай Китай 3:0 Республика Корея Республика Корея 25:21 25:12 25:11 P2

Группа 8

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.05 Болгария Болгария 1:3 Польша Польша 25:23 21:25 21:25 17:25 P2
Нидерланды Нидерланды 2:3 Бразилия Бразилия 25:21 28:30 20:25 25:18 11:15 P2
29.05 Польша Польша 3:2 Бразилия Бразилия 25:20 25:22 26:28 18:25 15:9 P2
Нидерланды Нидерланды 3:1 Болгария Болгария 22:25 25:22 25:20 25:19 P2
30.05 Польша Польша 3:1 Нидерланды Нидерланды 25:13 25:27 25:20 25:15 P2
Бразилия Бразилия 3:0 Болгария Болгария 25:18 25:23 25:18 P2

Группа 9

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.06 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 13:25 25:22 19:25 16:25 P2
Китай Китай 3:0 Япония Япония 27:25 25:18 25:21 P2
5.06 Италия Италия 3:0 Япония Япония 25:21 25:16 25:22 P2
Нидерланды Нидерланды 0:3 Китай Китай 16:25 19:25 19:25 P2
6.06 Япония Япония 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:17 25:17 25:21 P2
Китай Китай 3:2 Италия Италия 18:25 22:25 25:23 26:24 15:13 P2

Группа 10

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.06 Бразилия Бразилия 2:3 Германия Германия 25:21 29:31 25:21 20:25 13:15 P2
США Соединённые Штаты Америки 3:1 Республика Корея Республика Корея 19:25 25:15 25:22 25:18 P2
5.06 Республика Корея Республика Корея 0:3 Бразилия Бразилия 17:25 16:25 11:25 P2
США Соединённые Штаты Америки 3:0 Германия Германия 25:18 25:22 25:18 P2
6.06 Германия Германия 3:0 Республика Корея Республика Корея 25:15 25:22 25:16 P2
США Соединённые Штаты Америки 1:3 Бразилия Бразилия 19:25 17:25 25:22 20:25 P2

Группа 11

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.06 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 1:3 Турция Турция 20:25 21:25 26:24 18:25 P2
Таиланд Таиланд 3:1 Болгария Болгария 25:27 25:20 25:22 25:22 P2
5.06 Болгария Болгария 0:3 Турция Турция 14:25 9:25 23:25 P2
Таиланд Таиланд 2:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 29:31 25:13 28:30 25:20 14:16 P2
6.06 Болгария Болгария 1:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 20:25 21:25 31:29 20:25 P2
Таиланд Таиланд 0:3 Турция Турция 16:25 18:25 13:25 P2

Группа 12

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.06 Сербия Сербия 3:0 Польша Польша 27:25 25:21 25:22 P2
Бельгия Бельгия 3:0 Россия Россия 25:22 25:20 25:22 P2
5.06 Россия Россия 1:3 Сербия Сербия 25:22 18:25 11:25 22:25 P2
Бельгия Бельгия 1:3 Польша Польша 22:25 25:21 18:25 23:25 P2
6.06 Польша Польша 3:2 Россия Россия 25:23 24:26 25:27 25:20 15:9 P2
Бельгия Бельгия 3:0 Сербия Сербия 25:21 25:21 25:14 P2

Группа 13

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.06 Россия Россия 3:1 Республика Корея Республика Корея 25:23 15:25 25:20 25:17 P2
Италия Италия 3:0 Болгария Болгария 25:19 25:23 25:20 P2
12.06 Болгария Болгария 0:3 Россия Россия 20:25 23:25 16:25 P2
Италия Италия 3:1 Республика Корея Республика Корея 25:17 25:21 23:25 25:13 P2
13.06 Республика Корея Республика Корея 1:3 Болгария Болгария 25:20 23:25 19:25 24:26 P2
Италия Италия 3:1 Россия Россия 22:25 25:21 25:15 25:21 P2

Группа 14

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.06 Бельгия Бельгия 3:2 Нидерланды Нидерланды 22:25 23:25 25:17 25:19 15:10 P2
Германия Германия 3:1 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:19 14:25 25:19 25:21 P2
12.06 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 0:3 Нидерланды Нидерланды 18:25 21:25 19:25 P2
Германия Германия 3:1 Бельгия Бельгия 25:21 25:23 24:26 25:16 P2
13.06 Бельгия Бельгия 2:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:21 22:25 25:21 14:25 11:15 P2
Германия Германия 2:3 Нидерланды Нидерланды 25:21 23:25 25:20 13:25 14:16 P2

Группа 15

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.06 Сербия Сербия 0:3 Таиланд Таиланд 22:25 23:25 21:25 P2
Япония Япония 1:3 Бразилия Бразилия 17:25 19:25 25:20 22:25 P2
12.06 Бразилия Бразилия 3:0 Таиланд Таиланд 25:19 25:17 25:21 P2
Япония Япония 3:1 Сербия Сербия 19:25 25:14 25:23 25:14 P2
13.06 Бразилия Бразилия 3:0 Сербия Сербия 25:23 25:21 25:15 P2
Япония Япония 3:0 Таиланд Таиланд 25:22 25:22 25:14 P2

Группа 16

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.06 США Соединённые Штаты Америки 0:3 Турция Турция 15:25 17:25 25:27 P2
Китай Китай 3:0 Польша Польша 25:12 25:18 25:22 P2
12.06 Польша Польша 1:3 Соединённые Штаты Америки США 25:21 23:25 15:25 11:25 P2
Китай Китай 3:0 Турция Турция 26:24 25:19 25:21 P2
13.06 Турция Турция 3:2 Польша Польша 22:25 18:25 25:16 25:20 15:12 P2
Китай Китай 0:3 Соединённые Штаты Америки США 17:25 22:25 21:25 P2

Группа 17

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Бразилия Бразилия 3:0 Италия Италия 25:21 25:20 25:23 P2
Турция Турция 1:3 Бельгия Бельгия 27:25 24:26 21:25 23:25 P2
19.06 Бельгия Бельгия 0:3 Бразилия Бразилия 23:25 15:25 18:25 P2
Италия Италия 3:2 Турция Турция 25:19 17:25 23:25 25:15 16:14 P2
20.06 Бельгия Бельгия 3:2 Италия Италия 12:25 25:20 16:25 25:14 15:10 P2
Турция Турция 3:2 Бразилия Бразилия 25:23 24:26 25:20 23:25 16:14 P2

Группа 18

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Болгария Болгария 3:1 Сербия Сербия 21:25 25:21 25:17 25:23 P2
Китай Китай 3:0 Германия Германия 25:19 25:16 25:15 P2
19.06 Сербия Сербия 1:3 Германия Германия 14:25 20:25 25:23 17:25 P2
Китай Китай 3:0 Болгария Болгария 25:18 25:19 25:16 P2
20.06 Германия Германия 3:0 Болгария Болгария 25:21 25:20 25:13 P2
Китай Китай 3:0 Сербия Сербия 25:16 25:17 25:17 P2

Группа 19

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Нидерланды Нидерланды 3:0 Таиланд Таиланд 25:18 25:20 25:16 P2
Россия Россия 0:3 Соединённые Штаты Америки США 23:25 17:25 18:25 P2
19.06 Нидерланды Нидерланды 2:3 Соединённые Штаты Америки США 21:25 25:23 25:22 26:28 9:15 P2
Россия Россия 1:3 Таиланд Таиланд 25:19 13:25 17:25 22:25 P2
20.06 Таиланд Таиланд 0:3 Соединённые Штаты Америки США 13:25 20:25 17:25 P2
Россия Россия 0:3 Нидерланды Нидерланды 12:25 25:27 17:25 P2

Группа 20

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.06 Япония Япония 0:3 Польша Польша 23:25 23:25 25:19 22:25 P2
Республика Корея Республика Корея 1:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 19:25 25:20 24:26 28:30 P2
19.06 Польша Польша 3:2 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 25:18 25:20 23:25 22:25 17:15 P2
Республика Корея Республика Корея 3:0 Япония Япония 25:18 25:18 25:23 P2
20.06 Япония Япония 2:3 Доминиканская Республика Доминиканская Республика 17:25 23:25 26:24 28:26 10:15 P2
Республика Корея Республика Корея 3:1 Польша Польша 25:8 22:25 25:20 25:16 P2

Финальный раунд

Матчи прошли с 3 по 7 июля в Нанкине .

Группа A

Матчи Очки Сеты Мячи
В П В П В:П В П В:П
1. Турция Турция 2 (0) 0 (0) 6 6 1 6,000 172 145 1,186
2. Китай Китай 1 (0) 1 (0) 3 4 4 1,000 185 183 1,011
3. Италия Италия 0 (0) 2 (0) 0 1 6 0,167 143 172 0,831
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.07 Китай Китай 1:3 Турция Турция 22:25 19:25 25:22 22:25 P2
4.07 Италия Италия 0:3 Турция Турция 21:25 15:25 21:25 P2
5.07 Китай Китай 3:1 Италия Италия 25:17 25:22 22:25 25:22 P2

Группа B

Матчи Очки Сеты Мячи
В П В П В:П В П В:П
1. Соединённые Штаты Америки США 2 (0) 0 (0) 6 6 2 3,000 192 163 1,178
2. Бразилия Бразилия 1 (1) 1 (0) 2 4 5 0,800 192 195 0,895
3. Польша Польша 0 (0) 2 (1) 1 3 6 0,500 180 206 0,874
Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.07 США Соединённые Штаты Америки 3:1 Польша Польша 21:25 25:16 25:15 26:24 P2
4.07 Бразилия Бразилия 3:2 Польша Польша 22:25 25:21 22:25 25:19 15:10 P2
5.07 США Соединённые Штаты Америки 3:1 Бразилия Бразилия 25:18 25:19 20:25 25:21 P2

Полуфиналы

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
6.07 Турция Турция 0:3 Бразилия Бразилия 23:25 15:25 10:25 P2
США Соединённые Штаты Америки 3:1 Китай Китай 25:11 15:25 25:17 25:20 P2

Матч за 3-е место

Дата Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
7.07 Турция Турция 1:3 Китай Китай 23:25 15:25 25:20 21:25 P2

Финал

Бразилия Бразилия 2:3 (25:20, 25:22, 15:25, 21:25, 13:15) Соединённые Штаты Америки США
Игрок 1 2 3 4 5 Очки
1 Мара Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 15 (11, 4, 0)
3 Макрис Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 1 (1, 0, 0)
5 Паула Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 2 (2, 0, 0)
9 Роберта Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
10 Габи Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (16, 2, 2)
11 Тайнара Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (2, 0, 0)
12 Наталия Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg 9 (7, 2, 0)
13 Аманда Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg Regular quadrilateral.svg
15 Карол Regular quadrilateral.svg
19 Лея (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
20 Бия Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 7 (3, 4, 0)
24 Лоренн Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (16, 3, 1)
26 Натинья (л)
28 Маяни
Тренер — Зе Роберто


Бразилия Соединённые Штаты Америки
99 Очки 107
58 Атака 73
15 Блок 11
3 Подача 2
23 Ошибки соперника 21

Судьи: Сузана Родригес (Испания), Лю Цзян (Китай).
Время матча — 2:19 (32+30+26+31+20).
7 июля. Нанкин. Nanjing Olympic Sports Center.
6000 зрителей.
Отчёт P2

Игрок 1 2 3 4 5 Очки
2 Поултер Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 1 (0, 1, 0)
6 Диксон Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
7 Карлини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (0, 4, 0)
10 Ларсон Капитан команды Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (8, 0, 0)
11 Дрюс Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 33 (32, 1, 0)
12 Томпсон Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 5 (5, 0, 0)
14 Барч Solid black.svg Solid black.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg 4 (4, 0, 0)
17 Кортни (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Фёке
20 Реттке
22 Вашингтон Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 10 (8, 2, 0)
23 Робинсон Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 15 (13, 0, 2)
24 Огбогу Solid black.svg Solid black.svg 3 (1, 2, 0)
27 Лейк (л)
Тренер — Кирай

Символическая сборная

Связующая Диагональная Доигровщицы Центральные блокирующие Либеро
Бразилия Макрис Турция Эбрар Каракурт Бразилия Габи
Китай Лю Яньхань
Бразилия Бия
Соединённые Штаты Америки Хейли Вашингтон
Соединённые Штаты Америки Меган Кортни

Самым ценным игроком турнира признана диагональная сборной США Андреа Дрюс .

Призёры

Чемпион Соединённые Штаты Америки США : Мишель Барч-Хакли , Хейли Вашингтон , ТеТори Диксон , Андреа Дрюс , Лорен Карлини , Меган Кортни , Джордан Ларсон , Мэри Лейк , Чиака Огбогу , Джордин Поултер , Дана Реттке , Келси Робинсон , Джордан Томпсон , Микаэла Фёке , в матчах предварительного раунда также играли Лорен Гиббемейер , Мэдисон Кингдон , Симон Ли , Карли Ллойд , Карста Лоу , Ханна Тапп , Сара Уилхайт и Майка Хэнкок . Главный тренер — Карч Кирай .

Серебряный призёр Бразилия Бразилия : Аманда , Бия , Габи , Карол , Лея , Лоренн , Макрис , Мара , Маяни , Наталия , Натинья , Паула Борго , Роберта , Тайнара , в матчах предварительного раунда также играли Лара , Милка и Юлия Бергман . Главный тренер — Зе Роберто .

Бронзовый призёр Китай Китай : Ван Юаньюань ,Гун Сянъюй , Дуань Фан , Ду Цинцин , Дяо Линьюй , Линь Ли , Лю Сяотун , Лю Яньхань , Ни Фэйфань , Ху Минъюань , Цзинь Е , Чжэн Исинь , Ян Ханьюй , Яо Ди , в матчах предварительного раунда также играли Ван Мэнцзе , Дин Ся , Ли Инъин , Сунь Янь , Цзэн Чуньлэй , Чжан Чаннин , Чжу Тин , Юань Синьюэ и Янь Ни . Главный тренер — Лан Пин , ассистент главного тренера — Ань Цзяцзе .

Итоговое положение

Gold medal icon.svg Соединённые Штаты Америки США
Silver medal icon.svg Бразилия Бразилия
Bronze medal icon.svg Китай Китай
4 Турция Турция
5 Италия Италия
Польша Польша
7 Бельгия Бельгия
8 Доминиканская Республика Доминиканская Республика
9 Япония Япония
10 Германия Германия
11 Нидерланды Нидерланды
12 Таиланд Таиланд
13 Сербия Сербия
14 Россия Россия
15 Республика Корея Республика Корея
16 Болгария Болгария

См. также

Примечания

  1. Final 100-day countdown begins for 2019 VNL (англ.) . Международная федерация волейбола (9 февраля 2019). Дата обращения: 8 марта 2019.

Ссылки